Środowisko
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/09/Zielony-Feniks3.jpg Zielony Feniks trafił do Szpitali Pomorskich. To nagroda za działania ekoenergetyczne

Zielony Feniks trafił do Szpitali Pomorskich. To nagroda za działania ekoenergetyczne

Fot. materiał prasowy Szpitali Pomorskich
22.09.2022
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
22.09.2022

Statuetka Zielonego Feniska została przyznana Szpitalom Pomorskim za osiągniecia we wdrażaniu rozwiązań i technologii ekoenergetycznych. Chodziło m.in. o termomodernizację budynków w Szpitalu Specjalistycznym im. F. Ceynowy w Wejherowie oraz Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni.

Nagrodę wręczono podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Ekoenergetyki organizowanego 21 września 2022 r. w Opolu przez Fundację na Rzecz Rozwoju Ekoenergetyki. Statuetkę i dyplom odebrała prezes Szpitali Pomorskich Jolanta Sobierańska-Grenda.

Zielony Feniks trafił do szpitala

Szpitale Pomorskie, po raz pierwszy, wzięły udział w konkursie. Zgłosiły do niego działania ekoenergetyczne zrealizowane m.in. w Kaszubskim Centrum Chorób Serca i Naczyń w Szpitalu Specjalistycznym im. F. Ceynowy w Wejherowie oraz bloku operacyjnym i szpitalnym oddziale ratunkowym w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni.

–  To cenne wyróżnienie stanowi dowód właściwej realizacji naszych dotychczasowych inwestycji, które nie mogą pozostać obojętne na otaczające środowisko – mówiła Jolanta Sobierańska-Grenda. – Nowe obiekty w szpitalach w Gdyni i w Wejherowie to dbałość o efektywność jego użytkowania poprzez powstanie zielonych dachów czy też termomodernizacje. Mamy świadomość, że takie działania umożliwią efektywne korzystanie z infrastruktury technicznej i szpitalnych budynków. Obecnie planujemy prace termomodernizacyjne w kolejnych budynkach, co jeszcze bardziej pozwoli na obniżenie wydatków choćby na cele grzewcze – tłumaczyła prezes Szpitali Pomorskich.

Co to za nagroda?

Nagroda jest honorowym wyróżnieniem za zaangażowanie w zakresie ekoenergetyki. Jest przyznawana od 2009 r. Powstała, aby promować wiedzę o odnawialnych źródłach energii i relacjach między energetyką a środowiskiem naturalnym i społecznym. Chodzi o kreowanie badań naukowych i wdrożeń oraz inwestycji w nowoczesne technologie. Co roku wyróżniane są organizacje społeczne, samorządowe i przedsiębiorstwa, które popularyzują i wdrażają nowoczesne rozwiązania z OZE, energooszczędności, paliw alternatywnych oraz ekologicznej utylizacji odpadów.

Za co jest przyznawana?

Można ją otrzymać za: osiągnięcia we wdrażaniu rozwiązań i technologii ekoenergetycznych (realizacja), za osiągnięcia naukowe i badawcze w zakresie ekoenergetyki, zasługi we wspieraniu i upowszechnianiu idei ekoenergetyki osiągnięcia w propagowaniu rozwiązań i technologii związanych z efektywnością energetyczną na bazie odnawialnych źródeł energii (wsparcie polityczne, prawne, finansowe. edukacja, seminaria, konferencje, publikacje). Ponadto, przyznawana jest nagroda specjalna za całokształt osiągnięć w rozwoju polskiej ekoenergetyki.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.