Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/08/fb-wydarzenie-jasne.jpg Zaprojektuj koszulkę lub torbę. Warsztaty w słupskiej pracowni sitodruku

Zaprojektuj koszulkę lub torbę. Warsztaty w słupskiej pracowni sitodruku

Fot. materiał prasowy BGSW
04.08.2022
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
04.08.2022

Masz 17 lub więcej lat. Interesujesz się projektowaniem graficznym, chcesz poznać tajniki sitodruku oraz zrobić coś kreatywnego, przyjdź do Galerii Kameralnej w Słupsku i weź udział w warsztatach. Zajęcia trwają trzy godziny i są do wyboru dwa turnusy.

Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy: Sylwia Starkowska, tel.: 798 402 158, e-mail: s.starkowska@bgsw.pl.

  • I termin: 17-18 sierpnia 2022r.,  godz. 16.00-19.00
  • II termin: 22-23 sierpnia 2022 r., godz. 16.00-19.00
  • miejsce: Galeria Kameralna w Słupsku, ul. Partyzantów 31 a  (II piętro)

Zrób koszulkę lub torbę

Na warsztatach, w ramach których będzie można poznać metodę najstarszej techniki poligraficznej, uczestnicy stworzą grafiki, które nadrukowane zostaną na bawełniany materiał (torbę  koszulkę) lub papier. Na przygotowane wcześniej sita zostaną naświetlone ususzone, dzikie rośliny zebrane tego lata, które staną się motywem grafik.

Co trzeba mieć?

Należy wziąć kilka rzeczy. Po pierwsze, materiał do druku np. koszulkę, torbę bawełnianą lub kawałek bawełnianej tkaniny. Nie muszą to być rzeczy nowe. Mogą być używane, którym chce się nadać drugie życie. Ważne, aby materiał był w jasnym kolorze. Po drugie, fartuch lub ubrania, których nie będzie szkoda, jeśli się pobrudzą, farba sitodrukowa jest niezmywalna. Pozostałe artykuły artystyczne zapewnia organizator.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.