Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Zabawa dla 40 babskich załóg. Jazda gokartami, zmiana koła na czas i konkurs wiedzy o motoryzacji

Zabawa dla 40 babskich załóg. Jazda gokartami, zmiana koła na czas i konkurs wiedzy o motoryzacji

Wesołe kobiety w samochodzie

To tylko część konkurencji, na jakie mogą liczyć uczestniczki rajdu kobiet w Sopocie. Babski Rajd odbędzie się w sobotę 28 października 2017 r.

 

Sopockie wyścigi to też możliwość poznania kultury Japonii – szczególnie od kuchni. Przewidziano bowiem warsztaty przyrządzania sushi oraz naukę parzenia herbaty.

 

Rywalizacja według kobiet

Kobiety będą rywalizowały w różnych konkurencjach w trzech klasach, zależnych od pojemności silnika ich auta (do 1300 ccm, od 1300 do 1600 ccm, powyżej 1600 ccm). Będą to m.in. próby sprawnościowe z pomiarem czasu, parkowanie, jazda gokartami, a nawet jazda bryczką na czas. Uczestniczki będą też mogły wziąć udział w konkursie wiedzy o japońskiej motoryzacji, warsztatach przyrządzania sushi, nauczyć się kaligrafii czy samoobrony Kendo.

W jednej załodze muszą być dwie osoby, czyli kierowca i pilot, a na pokład samochodu można zabrać dodatkowo dwóch pasażerów. Jeśli przystroimy swój samochód w stylu japońskim, możemy liczyć na dodatkowe nagrody. Spotkanie kobiet to nie tylko świetna zabawa, ale też nauka sprawnego kierowania pojazdami i, wbrew stereotypom, pokazanie, że kobiety świetnie radzą sobie za kółkiem.

 

Babski Rajd 2017

  • 28 października 2017 r., sobota, godz. 9.00-18.30
  • Ergo Arena
  • pl. Dwóch Miast 1
  • Gdańsk
  • wstęp – 200 zł od załogi

Zobacz: program i zgłoszenia na stronie organizatora – Sopockie Stowarzyszenie Sportowe Automobilklub ORSKI

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.