Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Z głębokim smutkiem i niedowierzaniem informujemy o śmierci naszej koleżanki Aleksandry Zbroszczyk.

Z głębokim smutkiem i niedowierzaniem informujemy o śmierci naszej koleżanki Aleksandry Zbroszczyk.

Ola była absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej na kierunku Gospodarka Przestrzenna. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie Logistyki i Transportu Międzynarodowego na Akademii Morskiej w Gdyni.

W Pomorskim Biurze Planowania Regionalnego pracowała w Zespole Transportu i Infrastruktury Technicznej. Mimo stosunkowo niedługiego stażu pracy zawodowej przyczyniła się w istotny sposób  do powstania tak ważnych dokumentów jak Koncepcja przebiegu dróg dojazdowych od Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta, Plan rozwoju sieci dróg wojewódzkich dla województwa pomorskiego 2030+ oraz opracowania dotyczącego rozwoju Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Ponadto brała udział w organizacji konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Pomorskiego oraz Pomorskiej Letniej Akademii Planowania Przestrzeni Publicznej. Była osobą bardzo dobrze przygotowaną merytorycznie, ciągle podnoszącą swoje kwalifikacje, a jednocześnie bardzo kontaktową, co z sukcesami wykorzystywała we współpracy z podmiotami, z którymi Biuro podejmuje różne inicjatywy związane z rozwojem Regionu.

 

Zawsze na sto procent angażowała się w to co robi – z dokładnością wypełniająca swoje obowiązki, jednocześnie kreatywna i otwarta na nowe wyzwania. Bardzo ambitna, a jednocześnie koleżeńska.

 

Pełna wdzięku, życzliwości i pozytywnej energii. Wrażliwa na drugiego człowieka – zarówno w codziennych kontaktach biurowych, jak i poprzez zaangażowanie w różne społeczne inicjatywy. Sama była niejednokrotnie inicjatorką akcji pomocowych, skierowanych do tych którzy jej najbardziej potrzebują.

 

Zawodowo związana z planowaniem przestrzennym na poziomie regionalnym znajdowała również czas i energię aby angażować się w sprawy lokalne – m.in. jako Radna Dzielnicy Jasień w Gdańsku.

 

Oli nie sposób było nie zauważyć. Biła od niej zawsze pozytywna energia. Oczy, burza loków i smukła sylwetka – Nasza Piękna Ola. Ale przede wszystkim miała dobre serce, które przepełnione było wrażliwością i chęcią pomocy. Zawsze pozostanie w naszej pamięci jako wesoła, ambitna, wielkoduszna, pełna empatii i utalentowana dziewczyna.

Łączymy się w bólu z Rodziną i Najbliższymi.

 

Mimo młodego wieku – zostawia bardzo bogaty życiorys i wielu ludzi, którym będzie Jej bardzo brakowało…

 

Zaszło Słońce w piątkowy wieczór i nie chce wrócić….

Olu odeszłaś, ale promyk Twojego uśmiechu i dźwięk Twojego głosu zawsze pozostanie w nas.