Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/e02b892b-fbf1-4917-9dde-53c7f14de3f4.jpg Wzruszenie i podziękowania. Uroczysty Koncert z okazji Dnia Weterana w Operze Bałtyckiej

Wzruszenie i podziękowania. Uroczysty Koncert z okazji Dnia Weterana w Operze Bałtyckiej

Koncert z okazji Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej został zorganizowany już po raz szesnasty. Pierwszy odbył się w 2004 roku, w 65. rocznicę wybuchu II wojny światowej z inicjatywy prezydenta Gdańska śp. Pawła Adamowicza. W tym roku na widowni Opery Bałtyckiej zasiadło ponad 200 osób – kombatanci, ale też młodsze pokolenie gdańszczan.

Kombatanci podczas koncertu mieli okazję wysłuchać orkiestry symfonicznej oraz połączonych chórów oraz solistów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku.

Koncert Weterana był również okazją do uhonorowania tych, którzy swym działaniem wspierają stowarzyszenia i związki kombatanckie:

  • Pan Henryk Bajduszewski, Prezes Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych odznaczył Kombatancką Odznaką Jubileuszową Polska Niepodległa 1918-2018:
  • Panią Tamarę von Wiecką – Olszewską,
  • płk. prof. dr. hab. n. med. Henryka Szarmacha.
  • Pan Stanisław Skrzypski, Prezes Związku Inwalidów Wojennych Rzeczypospolitej Polskiej wygłosił laudację i odznaczył Krzyżem 100-lecia Związku Inwalidów Wojennych Rzeczypospolitej Polskiej:
  • Panią Hannę Zych – Cisoń, Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Pomorskiego
  • płk. dypl. Tadeusza Krawczyka.

 

Galeria zdjęć fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl