Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/8c090ffd-47a5-4af0-b519-0ba5e5de9ac5.jpg Wystawa interaktywnych drzew.  Wernisaż w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

Wystawa interaktywnych drzew. Wernisaż w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

Drzewo z materiałów

Czy potrafisz się wyciszyć i wsłuchać w to, co chce powiedzieć świat? Pozwolić, aby wyjawił swoje tajemnice? Wernisaż prac Odetty Graskie w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w czwartek, 21 września 2017 r.

 

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na wernisaż wystawy „Ambedo” zrealizowanej w ramach rezydencji artystycznej.

 

Kojąca moc przyrody

Tematem prac Odetty Graskie jest wyciszenie, choćby krótkotrwałe, i skupienie. Ambedo to rodzaj melancholijnego transu, całkowitego pogrążenia się w ulotnych wrażeniach zmysłowych w doświadczeniu istnienia, wyciszenia, nabierania oddechu. 

–  Wybrałam się do lasu za miastem, by w jego cichej, spokojnej przestrzeni odnaleźć świętość codziennej czynności oddychania, jak drzewo –  tak mówi Odetta Graskie. – My także niczym drzewa tkwimy w jakimś świecie, który odbieramy za pomocą danego języka i sposobu myślenia. A jeśli drzewa mają własne języki i sposoby myślenia? Z pomocą wyobraźni stworzyłam osobistą interpretację lasu. Powstały istoty, jak ty lub ja żyjące i przemierzające świat po swojemu. Zapraszam na wystawę interaktywnych drzew. Możesz je dotknąć i być może wyobrazić sobie ich sekretne życie, zanurzyć się w cudzie istnienia – zachęca do odwiedzenia wstawy artystka.

Odette Graskie jest młodą artystką urodzoną w Johannesburgu w RPA. Absolwentka Uniwersytetu w Pretorii, związana z End Street Studios przy August House. Graskie opowiada historie z wykorzystaniem różnych mediów, takich jak tkanina artystyczna, malarstwo i rysunek.

 

 „Ambedo” – wystawa prac Odetty Graskie

  • 21 września 2017 r., czwartek, godz. 17.00 – wernisaż
  • Centrum Aktywności Twórczej – przy w małej galerii na I piętrze
  • ul. Zaruskiego 1 a
  • Ustka
  • wystawa będzie czynna od 22 do 29 września 2017 r., godz. 10.00-18.00.
  • wstęp – wolny

Zobacz: Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.