Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2024/06/muz_film_24_wyd.jpg Wyrusz w niezwykłą muzyczną podróż. Koncert muzyki filmowej na Ołowiance

Wyrusz w niezwykłą muzyczną podróż. Koncert muzyki filmowej na Ołowiance

Fot. materiał prasowy PFB
03.06.2024
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
03.06.2024

Polska Filharmonia Bałtycka w piątek, 7 czerwca 2024 r. zaprasza na koncert muzyki filmowej. Będzie można wysłuchać muzycznych motywów m.in. z „Greka Zorby”, „Misji”, Piratów z Karaibów” oraz „Zapachu kobiety”.

 • Orkiestra PFB
 • Robert Kabara – dyrygent
 • Natalia Walewska – skrzypce
 • prowadzenie: Krzysztof Dąbrowski

Na Ołowiance zabrzmią popularne tematy z kultowych filmów m.in.: „Cinema Paradiso”, „Grek Zorba”, „Misja,” Piraci z Karaibów”, „Mission: Impossibl”e, „Ogniem i mieczem” czy „Zapach kobiety”.

 • czas trwania koncertu: ok. 90’

Natalia Walewska

Skrzypaczka, doskonale wykształcona m.in. przez legendarnego wirtuoza skrzypiec Leonida Kogana. W dorobku ma laury na prestiżowych międzynarodowych konkursach, np. na Międzynarodowym Konkursie im. K. Szymanowskiego. Uczestniczyła w wielu festiwalach, gdzie występowała pod batutą wielkich dyrygentów, jak: G. Solti, Ch. Eschenbach, M. Roztropowicz. Od 1999 r. jest koncertmistrzem Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Jej umiejętności zostały docenione przez uznanych dyrygentów, jak: Jerzy Maksymiuk, Ernst van Tiel , Massimiliano Caldi, Maxim Vengerov, Vag Papian, Juozas Domarkas, Sir Neville Marinerr, Sławomir Chrzanowski, Petr Chromcak.
W dorobku autorskim Natalii Walewskiej są nagrania płytowe wysoko oceniane zarówno przez melomanów, jak i przez dziennikarzy z branży fonograficznej. Do najcenniejszych należą: Romanza Classica na skrzypce i organy z prof. Romanem Peruckim (osiągnęła status Złotej Płyty), Clair de Lune nagraną wspólnie z pianistą prof. Bogdanem Kułakowskim, Violin & Piano z pianistą Rafałem Lewandowskim, Cztery pory roku Antonio Vivaldiego z Zespołem Muzyki Dawnej Cappella Gedanensis pod dyrekcją Tadeusza Wojciechowskiego (Platynowa Płyta), War Requiem z dyrygentem sir Nevillem Marrinerem.

Fot. Paweł Jaremczuk

Robert Kabara

Dyrygent, wirtuoz skrzypiec i altówki, doktor habilitowany, profesor w Akademii Muzycznej w Katowicach i adiunkt w Akademii Muzycznej w Krakowie. W czasie edukacji w krakowskiej akademii, rozpoczął działalność koncertową, co zaowocowało laurami w międzynarodowych konkursach skrzypcowych. Zajął, m.in. I miejsce w Australia Bicentennial w Adelajdzie (1988) oraz III miejsce oraz 9 nagród pozaregulaminowych w IX Konkursie im. H. Wieniawskiego w Poznaniu (1986).

Koncert muzyki filmowej – Zapach kobiety

 • 7 czerwca 2024 r., piątek, 19.00
 • Polska Filharmonia Bałtycka
 • ul. Ołowianka 1
 • Gdańsk
 • Sala Koncertowa
 • Bilety: 32-100 zł
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.