Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wypieki według tradycyjnych, kaszubskich receptur [Fundacja Ocalić od Zapomnienia]

Wypieki według tradycyjnych, kaszubskich receptur [Fundacja Ocalić od Zapomnienia]

Zdjęcie poglądowe - przedstawia chleby wypieczone w ramach działalności Fundacji.

 

Fundacja Ocalić od Zapomnienia w Lipuszu

Fundacja wspierana jest przez OWES w Debrznie. Założona została przez Panią Karolę Bober, która pochodzi z rodziny o tradycjach kucharsko-piekarskich.

 

Oferta

W ramach działalności, Pani Karola korzystając ze swojej olbrzymiej wiedzy oraz znajomości receptur sięgających XIX wieku, wypieka chleby różnego rodzaju – między innymi chleb gryczany, jasny lub ciemny orkiszowy, żytni na maślance, chleb na chmielu, wieloziarnisty z siemieniem lnianym i czarnuszką oraz chleb bezglutenowy i chleb bez węglowodanów. Fundacja prowadzi sprzedaż okazjonalną wypieków podczas festiwalów, jarmarków, targów produktów regionalnych oraz organizuje warsztaty z pieczenia chleba dla dzieci i dorosłych.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć jak smakuje prawdziwy kaszubski chleb, który zajął II miejsce w konkursie na najlepszy chleb domowego wypieku podczas Święta Chleba na Jarmarku Św. Dominika w Gdańsku – musisz koniecznie posmakować wypieków Pani Karoli !

 

Informacja:

Fundacja Ocalić od Zapomnienia

Adres: ul. Derdowskiego 7, 83-424 Lipusz

Telefon: 605 449 569