Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Kultura
Wybierz się w podróż po teatrze cieni. Niezwykłe przedstawienie na kwidzyńskiej Scenie Lalkowej

Wybierz się w podróż po teatrze cieni. Niezwykłe przedstawienie na kwidzyńskiej Scenie Lalkowej

Scena ze spektaklu „Okienko"

Scena Lalkowa w Kwidzynie zaprasza wszystkie dzieci na spektakl, który będzie się składać z krótkich historii realizowanych w formie teatru cieni. Historie z „Okienkiem" będzie można poznać w piątek, 28 lutego 2020 r.

 

Spektakl „Okienko” jest podróżą po teatrze cieni. Składa się z krótkich historii realizowanych w różnych odmianach tej teatralnej techniki. Podczas przedstawienia będą pokazywane opowiastki: Motylek, Uparciuch, Obżartuch, Zaklinacz Węży, Zagadka I, Zagadka II oraz Magik. Każda z nich posiada ukryty morał, który autorzy spektaklu wraz z publicznością będą próbowali odnaleźć. W ten sposób młodzi widzowi będą się uczyć aktywnego odbioru teatru.

Przedstawienie Teatru Okno było już prezentowane m.in. na: Kids Euro Festiwal w Waszyngtonie (USA) , festiwalu Święto Głupców w Warszawie, festiwalu FITTE w Tunisie (Tunezja), Festiwalu Teatrów Lalkowych i Ulicznych Calineczka w Płońsku, festiwalu Teatralne Lato w Chauvigny (Francja) oraz wielu innych festiwalach oraz spotkaniach organizowanych w domach kultury i przedszkolach.

 

Lutowe Dobranocki Teatralne:
„Okienko” (Teatr Okno)

  • 28 lutego 2020 r., piątek, godz. 18.00
  • Scena Lalkowa im. Jana Wilkowskiego
  • ul. Słowiańska 13 (Czarna Sala)
  • Kwidzyn
  • bilety – 10 zł

 

Spektakl przeznaczony jest dla widzów najmłodszych i uczniów klas 1-3.

Logo Dobranocek Teatralnych

 

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Kwidzyn, Starostwa Powiatowego w Kwidzynie oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.