Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/09/Jozef-Wybicki-opera-Kmiotek.jpg Wybicki to także twórca… opery. Poznaj jego twórczość podczas kaszubskiego czytania w Wejherowie

Wybicki to także twórca… opery. Poznaj jego twórczość podczas kaszubskiego czytania w Wejherowie

Mat. prasowy
26.09.2022
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
26.09.2022

Józef Wybicki herbu Rogala to najbardziej znana w historii Polski postać rodem z Kaszub. W 275. rocznicę urodzin twórcy naszego hymnu z inicjatywy Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbędzie się wspólne czytanie opery jego autorstwa.

Kaszubskie Czytanie Wybickiego zorganizowane zostanie w czwartek, 29 września 2022 r. w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 9 im. gen. Józefa Wybickiego.

Co w programie?

W programie przewidziano m.in. wykład „Wybicki mniej znany” dr. Piotra Kąkola, adiunkta w Instytucie Filologii Polskiej na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego oraz taniec flag przygotowany przez uczniów SP nr 9. Najważniejszym punktem będzie wspólne czytanie mało znanej opery autorstwa Józefa Wybickiego pt. „Kmiotek” przez aktorów grup teatralnych działających na terenie Kaszub, m.in. Amatorskiego Zespołu Teatralnego działającego przy Domu Kultury w Strzelnie, Regionalnego Teatru Dramatycznego z Luzina, oraz Teatru Zymk.

.

Kaszubskie Czytanie Wybickiego

29 września 2022 r., czwartek, godz. 18.00
aula Szkoły Podstawowej nr 9 im. gen. Józefa Wybickiego
ul. Jana III Sobieskiego 300, Wejherowo

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.