Koncert odbędzie się w piątek, 5 listopada 2021 r., początek o o godz. 19 w Oliwskim Ratuszu Kultury w Gdańsku przy ul. Opata Jacka Rybińskiego 5.

Basia Kawa

To gdańska skrzypaczka, wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, jedyna osoba w Polsce, która gra na 5-strunowych skrzypcach elektrycznych marki Jordan skonstruowanych w USA. Pierwszą płytę „Małe szczęście”, zawierającą 11 autorskich piosenek wydała w 2013 r. Koncertowała z nią m.in. podczas Witamina Jazz Festiwalu w Sandomierzu i na Olsztyńskich Nocach Bluesowych. W tym samym roku wygrała także Giełdę Piosenki w toruńskiej OdNowie. „Zdobyłeś” to druga płyta, która pojawiła się na rynku w listopadzie 2018 r. To energetyczna, a zarazem romantyczna mieszanka softrocka, popu i bluesa. Artystce towarzyszy zespół młodych niezwykle zdolnych muzyków – Krzysztof Pawłocki (gitara), Maciej Rogoziński (altówka), Szymon Zalewski (gitara basowa), Łukasz Łapiński (perkusja).

Początki

Basia od zawsze była blisko muzyki. Jej dom rodzinny zawsze wypełniały dźwięki. Pierwsze skrzypce otrzymała od dziadka, który był jej pierwszym nauczycielem gry na instrumencie. Tata artystki odkrył w niej talent wokalny. Nie tylko wspierał ją, gdy brała udział w regionalnych konkursach, ale też komponował dla niej piosenki. Jako 7-latka Basia odniosła festiwalowy sukces i udzieliła pierwszego wywiadu dla telewizji. Kilkanaście lat później posiadała już 2 dyplomy Akademii Muzycznej w Gdańsku (skrzypce oraz jazzowy wokal) i koncertowała z własnym repertuarem po całej Polsce. Występowała m.in. w TVP Polonia, TVP3 Lublin, TVP3 Rzeszów, Radio Gdańsk, Polskie Radio Katowice, Polskie Radio Lublin.