Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/11/Krokowa-Zamek-w-Krokowej.jpg Widok na zamek w Krokowej

Wirtualnie wyśpiewajmy Niepodległość. Sprawdź, jak wziąć udział w tym wydarzeniu?

Zamek w Krokowej. Fot. Mateusz Ochocki / Mfoto
09.11.2020
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
09.11.2020

Przed nami czwarta ogólnopolska edycja wydarzenia „Wyśpiewajmy Niepodległość”, organizowanego przez Fundację im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka. Transmisja koncertu na Zamku w Krokowej oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych zaplanowano w środę, 11 listopada 2020 r., czyli w 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W programie przewidziano wyśpiewanie ponad 20 pieśni patriotycznych, w tym w języku kaszubskim. Kolejność śpiewanych utworów będzie wybierana losowo.

Każdy może śpiewać i muzykować

Istnieją dwie możliwości uczestnictwa w tym wydarzeniu: śledzenie na Facebooku transmisji z koncertu zorganizowanego na zamku w Krokowej albo wspólne śpiewanie na platformie Zoom. Aby wziąć aktywny udział w spotkaniu należy wcześniej się zarejestrować. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo: biuro@fundacjasedlaka.pl, można także wypełnić formularz elektroniczny.

– Wirtualny charakter imprezy daje możliwość uczestniczenia w niej nie tylko mieszkańcom z całej Polski, ale i ze świata. Wspólne śpiewanie i muzykowanie jest wspaniałym sposobem integracji rodzinnej, pokoleniowej, społecznej oraz międzykulturowej – mówi Agata Kleszcz z Fundacji im. Ks. Prof. Włodzimierza Sedlaka.

Śpiewnik z utworami będzie dostępny na stronie internetowej: www.fundacjasedlaka.pl.

 

Wyśpiewajmy Niepodległość

11 listopada 2020 r, środa, godz. 12.00

Wykonawcy:
Adam Diesner – tenor, fortepian,
Patrycja Ruchała – mezzosopran, saksofon,
Paweł Wiśniewski – akordeon,

pod opieką Dagmary Olejarz.

Plakat wydarzenia Wyśpiewajmy Niepodległość

Wydarzenie „Wyśpiewajmy Niepodległość” jest realizowane w ramach projektu „Piaśnica – kultura miejsca”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja im. Ks. Prof. Włodzimierza Sedlaka, a współorganizatorem – Zamek w Krokowej. Honorowy patronat objęło nad nim Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Natomiast partnerami są Krokowskie Centrum Kultury, Gmina Krokowa, Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica, Dom Kultury Świt w dzielnicy Targówek m.st. Warszawy oraz Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.