Turystyka
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/09/Pomorskie-nieoczywiste-i-nieznane-–-odkrywaj-na-rowerze.jpg Weź udział w głosowaniu. Pomorskie mapy rowerowe mają szansę na wygraną

Weź udział w głosowaniu. Pomorskie mapy rowerowe mają szansę na wygraną

Zestaw map „Pomorskie nieoczywiste i nieznane... odkrywaj na rowerze”. Fot. Marcin Szumny
22.09.2022
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
22.09.2022

Do 7 października 2022 r. trwa głosowanie o nagrodę publiczności w Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Turystycznej i Krajoznawczej, tradycyjnie organizowanym przez PTTK. Już po raz drugi została do niego zgłoszona seria map rowerowych po województwie pomorskim.

W 2018 r. w ramach Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Turystycznej i Krajoznawczej pierwsze wydanie zestawu pomorskich map rowerowych zdobyło drugie miejsce w kategorii Mapy i atlasy.

Zobacz: https://pomorskie.eu/pomorskie-mapy-rowerowe-z-nagroda-ogolnopolskiego-przegladu-ksiazki-krajoznawczej-i-turystycznej/

Pomorskie nieoczywiste i nieznane

W tym roku, we współpracy Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i Kancelarii Marszałka Województwa, przygotowane zostało trzecie wydanie zestawu map, które oprócz sieci szlaków rowerowych i rozbudowanej bazy turystycznej, uzupełnione zostały o lokalizacje miejsc nieoczywistych i nieznanych naszego regionu.

– Mapy prezentują ponad 400 takich obiektów, które śmiało można zaliczyć jako tajemnicze i nieoczywiste. Są to chylące się ku upadkowi dwory, pałace i folwarki, ruiny wiekowych kaplic grobowych, opuszczone jednostki wojskowe pamiętające czasy zimnej wojny, nieczynne mosty kolejowe czy też pozostałości ewangelickich cmentarzy. To obiekty rzadko prezentowane w przewodnikach turystycznych czy materiałach promocyjnych. Docenią je eksploratorzy i pasjonaci historii, którzy w starych, zniszczonych budowlach potrafią odkryć dodatkową wartość – mówi Marta Chełkowska, dyrektorka Departamentu Turystyki UMWP.

Zestaw map „Pomorskie nieoczywiste i nieznane… odkrywaj na rowerze” obejmuje następujące tytuły:

  1. Kaszuby Północne,
  2. Kaszuby Południowe,
  3. Kaszuby Zachodnie,
  4. Bory Tucholskie i Ziemia Chojnicka,
  5. Kociewie i Powiśle,
  6. Ziemia Słupska i Pobrzeże Słowińskie,
  7. Trójmiejski Park Krajobrazowy i okolice,
  8. Żuławy i Mierzeja Wiślana.

Seria została zgłoszona do tegorocznego Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Turystycznej i Krajoznawczej w kategorii Mapy i atlasy. Ma również szansę zdobyć Nagrodę Publiczności. Głosowanie internetowe potrwa do 7 października 2022 r. do godz. 12.00.

Link do głosowania: https://przegladksiazki.pttk.pl/publikacje-glosowanie-2022/?id=39

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.