Obszary wiejskie
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/07/Obraz-005-scaled.jpg Ważne inwestycje na terenach wiejskich. Drogi dojazdowe do pól będą modernizowane

Ważne inwestycje na terenach wiejskich. Drogi dojazdowe do pól będą modernizowane

Fot. Aleksander Olszak
12.07.2023
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
12.07.2023

Równa droga to bezpieczny i bardziej komfortowy przejazd. Dotyczy to także dróg dojazdowych do gruntów rolnych, z których w codziennej pracy korzystają rolnicy. Dzięki wsparciu ze środków budżetu województwa pomorskiego kolejne kilometry takich dróg zostaną zmodernizowane.

Podpisanie kolejnych umów z gminami odbyło się 12 lipca 2023 r. w Dzierzgoniu.

Dofinansowanie modernizacji dróg

Już od 10 lat samorząd województwa pomorskiego przekazuje gminom z całego regionu środki finansowe na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

– Wiem, że potrzeby w tym zakresie są duże, ale jestem przekonany, że dzięki naszemu programowi już wkrótce poprawi się stan dróg – mówił Józef Sarnowski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego. – W tym roku łączna kwota dofinansowania to ponad 8 mln zł. Wsparcie trafi do 68 gmin – dodał Józef Sarnowski.

W zależności od stanu technicznego i podbudowy istniejącej drogi, wysokości środków budżetu poszczególnych gmin wspartego dotacją celową, drogi dla transportu rolnego będą modernizowane z wykorzystaniem tłucznia, płyt betonowych ażurowych lub pełnych, a niektóre uzyskają nawierzchnię bitumiczną.

Fot. Aleksander Olszak

Spotkanie w Dzierzgoniu

Pierwsze tegoroczne umowy zostały podpisane 5 lipca 2023 r. w Pruszczu Gdańskim. Teraz kolej na kolejne. I tak 12 lipca 2023 r. w Dzierzgoniu podczas spotkania z samorządowcami z powiślańskich gmin: Sztum, Mikołajki Pomorskie, Sadlinki, Dzierzgoń, Stary Targ i Gardeja oraz z położonej w powiecie starogardzkim gminy Bobowo i Lubichowo. Kwota dofinansowania jest różna od 106 do 180 tys. zł, a łączna wartość podpisanych umów to ponad 1,1 mln zł.

Ze wsparcia finansowego cieszyła się m.in. burmistrz Dzierzgonia Jolanta Szewczun.

– Dzięki dofinansowaniu z programu pomorskiego samorządu poprawi się jakość życia naszych mieszkańców – podkreśliła Szewczun.

Jak zapowiedział członek Zarządu jesienią będzie kolejny nabór wniosków na modernizację dojazdów do pól.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.