Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/01/20220105_144145.jpg Warsztaty sitodruku nie tylko dla seniorów. Aby nauczyć się tej formy grafiki, zapisz się już teraz

Warsztaty sitodruku nie tylko dla seniorów. Aby nauczyć się tej formy grafiki, zapisz się już teraz

Fot. materiał prasowy BGSW
13.01.2022
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
13.01.2022

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku zaprasza na zajęcia do nowo otwartej Pracowni Sitodruku. Warsztaty będą prowadzone w trzech grupach. Pierwsze zajęcia dla seniorów już 18 stycznia 2022 r. Zapisy trwają.

Zajęcia będą odbywać się w Galerii Kameralnej przy ulicy Partyzantów 31a. Warsztaty prowadzi Sylwia Starkowska, można się na nie zapisać pod nr tel. 798 402 158 lub e-mailowo: s.starkowska@bgsw.pl. Będą trwały od stycznia do końca czerwca. Koszt uczestnictwa: 30 zł za miesiąc.

Czym jest sitodruk?

To tradycyjna forma grafiki zwana serigrafią. Formą drukową jest szablon nałożony na drobną siatkę, gdzie po przetłoczeniu farby przez matrycę powstaje grafika. Można ją powielać na płaskich powierzchniach jak papier czy tkanina. Sitodruk zapewnia szeroki wachlarz możliwości z grafiki, ilustracji czy projektowania użytkowego.

Zajęcia dla seniorów

  • godz. 12.00-15.00, wtorek

Zajęcia pomogą uczestnikom poszerzyć manualne umiejętności poprzez kreatywne podejście do przygotowywania projektów pod sitodruk. Celem spotkań jest rozwinięcie technicznych oraz manualnych umiejętności w dziedzinie sitodruku oraz poszerzenia wiedzy w zastosowaniu tej techniki na płaszczyźnie sztuki współczesnej i projektowania.

Sitodruk użytkowy

  • godz.16.00-19.00, środa

Zajęcia dla młodzieży i dorosłych, którzy są zainteresowani sitodrukiem pod względem użytkowym. Celem zajęć jest przybliżenie projektowania oraz rozwijanie pomysłów uczestników od fazy początkowej po końcową. Spotkania mają pokazać zainteresowanym możliwości zastosowań sitodruku w designie i kontynuowanie nabytych umiejętności w dalszych projektach.

Sitodruk eksperymentalny

  • godz.16.00-19.00, czwartek

Zajęcia mają rozwinąć umiejętności z sitodruku poprzez eksperymentalne podejście do używanych materiałów oraz intuicyjne odkrywanie nowych możliwości związanych z tą dziedziną grafiki. Uczestnicy będą odkrywać nowe pomysły poprzez zagłębianie się różnych twórczych dziedzinach jak np.: fotografia, ilustracja czy tkanina artystyczna. Intuicyjne podejście do pracy pomoże uczestnikom rozwinąć techniczne umiejętności w sitodruku oraz poszerzyć wrażliwość w dziedzinie projektowania oraz sztuki współczesnej.

Dzień otwarty

Każdy zainteresowany może przyjść i zapoznać się z tą dziedziną grafiki. Prowadząca Sylwia Starkowska,  wprowadzi uczestników w szeroki wachlarz możliwości sitodruku. Dzień otwarty odbędzie się w sobotę, 22. stycznia, w godz.11.00-15.00 w Galerii Kameralnej.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.