Komunikacja
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/08/Fot.-Przemyslaw-MlynskiZDW-Gdansk-scaled.jpg W Warczu będzie bezpieczniej. Rusza przebudowa drogi wojewódzkiej 226

W Warczu będzie bezpieczniej. Rusza przebudowa drogi wojewódzkiej 226

Fot. Przemysław Młyński/ZDW Gdańsk
10.08.2023
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
10.08.2023

Już w tym tygodniu rozpoczną się prace na drodze wojewódzkiej 226 w Warczu w gminie Trąbki Wielkie. Przebudowana zostanie jezdnia oraz chodnik. Inwestycja jest finansowana z budżetu województwa pomorskiego.

Prace potrwają do połowy listopada 2023 r.

Inwestycja w Warczu

Droga wojewódzka 226 łączy m.in. Pruszcz Gdański z Kościerzyną. Jest również ważna dla ruchu lokalnego w tej części powiatu gdańskiego. Z połączenia korzysta średni nawet ok. 5 tys. pojazdów dziennie. Już w tym tygodniu rozpocznie się modernizacja około kilometrowego odcinka tej drogi w miejscowości Warcz. Skorygowany zostanie przekrój poprzeczny jezdni, a podłoże zostanie wzmocnione. Ułożona zostanie nowa nawierzchnia.

– Wzdłuż drogi zostanie zbudowany zostanie chodnik, a przejścia dla pieszych będą wyposażone w azyle oraz doświetlone – informuje Grzegorz Stachowiak, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku.

Wyremontowane zostaną również zatoki autobusowe. Prace, które kosztować będą około 4 mln zł są finansowane z budżetu województwa pomorskiego. Firma wykonująca prace ma czas na wykonanie inwestycji do połowy listopada 2023 r.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.