Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
W szpitalu w Gdyni interna będzie jak nowa. Pierwsi pacjenci na wyremontowanym oddziale pojawią się za kilka miesięcy

W szpitalu w Gdyni interna będzie jak nowa. Pierwsi pacjenci na wyremontowanym oddziale pojawią się za kilka miesięcy

Remont sali chorych. Fot. Szpitale Pomorskie

Będzie sześć sal chorych z łazienkami i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Poprawi się komfort pacjentów i personelu.

 

– To pierwszy etap remontu Oddziału Chorób Wewnętrznych, który znajduje się na dwóch piętrach Szpitala św. Wincentego a Paulo. W tym roku realizujemy inwestycję na 6. piętrze, w 2018 r. zaplanowaliśmy remont 5. piętra  – mówi Dariusz Nałęcz, wiceprezes Zarządu Szpitali Pomorskich. – Dzięki wsparciu tej inwestycji ze środków samorządu województwa uda nam się zrealizować ten ważny dla komfortu pobytu pacjentów i pracy naszego personelu projekt – dodaje Nałęcz.  

 

2 mln na remont interny

Na Oddziale Chorób Wewnętrznych będzie sześć sal, w tym cztery sale z 4 łóżkami, jedna z 5 łóżkami i izolatka. W sumie będą 22 miejsca. Wszystkie sale chorych będą mieć łazienki. Przy jednej z sal będzie dostępny z korytarza węzeł sanitarny z udogodnieniami dla osób niepełnosprawanych.

Na piętrze będą m.in.: dyżurka lekarska z ośmioma stanowiskami komputerowymi, gabinet diagnostyczno-zabiegowy, pokój pielęgniarek i pielęgniarki oddziałowej. Ponadto, znajdą się m.in.: hol z aneksem kuchennym dla pacjentów, magazynki, brudownik, pomieszczenie gospodarcze oraz łazienka dla personelu.

Inwestycja będzie kosztować prawie 2 mln zł, z czego 1,35 mln to środki samorządu województwa pomorskiego, pozostałą kwotę przeznaczył szpital. Pierwsi pacjenci trafią na wyremontowany oddział na początku 2018 r.

 

Remont pełną parą

Trwają najbardziej uciążliwe prace rozbiórkowe i demontażowe. Usuwane są stare posadzki, ściany działowe, demontowane drzwi, stara instalacja wodno-kanalizacyjna i elektryczna. Niedługo rozpoczną się m.in. prace instalacyjne centralnego ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, gazów medycznych czy też systemu sygnalizacji pożaru (SSP) i dźwiękowego systemu ostrzegawczego (DSO).

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.