Kultura
W krainie zaklętych emocji. Wirtualna wystawa zdjęć Magdy Tramer

W krainie zaklętych emocji. Wirtualna wystawa zdjęć Magdy Tramer

Fot. materiał prasowy
23.11.2020
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
23.11.2020

Kim jesteśmy we współczesnym świecie? Jak postrzegają nas inni, a jak czujemy się sami? Te pytania postawiła sobie autorka prac, Magda Tramer, w trakcie realizacji projektu stypendialnego. Odpowiedzi na nie szukała w podczas wystawy W krainie zaklętych emocji.

We wtorek, 24 listopada 2020 r. o godz. 18.00 na profilu facebookowym Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku będzie można zobaczyć fotografie artystki.

Baśniowe zdjęcia

Wystawa składa się ze zdjęć, w których dostrzega się motyw lustrzanych deformacji pojawiających się w baśniach. Ponadczasowy charakter baśni doskonale współgra z problemem zaburzeń lękowych, depresji i ich stygmatyzacji w społeczeństwie.

Bogaty dorobek artystyczny

Magda Tramer w latach 2002-2008 współpracowała z chorzowską agencją reklamową jako fotograf i szkoleniowiec. Zajmowała się fotografią mody, reportażem wydarzeń kulturalnych, fotografią teatralną i eventową. Od 2005 do 2014 r. była związana z katowickim Teatrem Gry i Ludzie jako manager sprzedaży spektakli i eventów oraz fotograf. W latach 2006 -2014 była autorką wystaw fotograficznych „Dokąd chadzają Anioły” i „Tunezyjskie coś…” oraz plenerowych wystaw uatrakcyjniających festiwale organizowane przez Teatr w Kłodzku. Otrzymała wyróżnienia i nagrody w konkursach Zmniejsz dystans między wyobraźnią a obrazem (2006 r.) oraz I miejsce Woda w naszym życiu (2012 r.), a także docenioną jej twórczość w plebiscycie organizowanym przez portal Podróże i Herbata (2010 r.). Do dotychczasowych działań w latach 2013-2015 doszła owocna współpraca fotograficzna z Teatrem w Kłodzku, Centrum Kultury i Promocji w Polanicy Zdroju oraz Teatrem Dormana w Będzinie. Od 2015 r. związana ze środowiskiem słupskim. Ma na koncie kilka realizacji fotograficznych dla Nowego Teatru im. Witkacego (w tym wystawę „Twarze Ulicy”, związaną bezpośrednio z premierą spektaklu „Ulica” według Daniela Odiji). Zajmuje się także dokumentowaniem spektakli w Teatrze Tęcza. W 2019 r. doczekały się wystawy zdjęcia ze spektaklu „Szwejk”. Eksponowane były w 10 miastach w trakcie objazdu w ramach programu Teatr Polska oraz w słupskiej Kafeinie.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.