Samorząd
Chłopak z gitarą basową

W 100 sekundach pokazali, jak Fundusze Europejskie zmieniły Pomorze. Konkurs #Nakręćsięnanakręcanie

Kadr zwycięskiego filmu Antoniego Kamińskiego i Milana Grześkowiaka. Fot. mat. prasowe UMWP.

Jury wybrało trzy najlepsze filmy z prawie 50 nadesłanych do konkursu. Bohaterami filmów są inwestycje, które zmieniły życie mieszkańców województwa i rozwinęły region, ale i sami Pomorzanie. To m.in. Filip, który dzięki połączeniu Żukowa z Trójmiastem przez Pomorską Kolej Metropolitalną, mógł rozwinąć swoją muzyczną pasję.

Zobacz zwycięskie filmy konkursu #Nakręćsięnanakręcanie.

 

Jury: „oglądaliśmy filmy z wypiekami na twarzach”

Zadaniem uczestników konkursu było przesłanie krótkich (trwających do 100 sekund) filmów, które przedstawiają to, jak mieszkańcy województwa pomorskiego postrzegają wpływ Funduszy Europejskich na rozwój regionu. Filmy można było realizować w dowolnej formie artystycznej i narracji. Termin nadsyłania prac minął 28 września 2020 roku.

– Wśród osób, które nadesłały prace, dużo było młodych ludzi, których spojrzenie na Unię Europejską i Fundusze Europejskie zainspirowało nas i utwierdziło w przekonaniu, że w Pomorzanach drzemie ogrom talentu i kreatywności – mówi Martyna Sawicka, kierownik Referatu Informacji Departamentu Programów Regionalnych UMWP. – Dyskusje jury były burzliwe, ale musimy przyznać, że co do zwycięzców byliśmy zgodni. Bardzo dziękujemy za liczne prace, które oglądaliśmy z wypiekami na twarzach. Wszyscy uczestnicy konkursu zasługują na wielkie brawa i uznanie – chwali Sawicka. Do organizatorów wpłynęło prawie 50 filmów.

Nagrodzeni:

1 miejsce (nagroda 5000 zł): Antoni Kamiński i Milan Grześkowiak

Film opowiada o Filipie, który miał szansę na rozwinięcie swojej muzycznej pasji dzięki realizacji projektu Pomorska Kolej Metropolitalna, który został współfinansowany z Funduszy Europejskich.

2 miejsce (nagroda 3000 zł): Thomas Antczak  

W filmie przedstawionych jest kilka kluczowych dla mieszkańców województwa pomorskiego inwestycji współfinansowanych z Funduszy Europejskich.

3 miejsce (nagroda 1 000 zł):  Szymon Mroczkowski i Stanisław Piwoński  

Młodzi, rozwijający się filmowcy Szymon (lat 15) i Stanisław (lat 17) pokazali w swoim filmie te inwestycje, które zdaniem laureatów najbardziej wpłynęły na życie młodych mieszkańców Pomorza.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.