Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2021/09/wydarzenie_dudek.jpg Fot. materiał prasowy galerii

Ustka. Stwórzmy razem rzeźbę społeczną. Zapisy na warsztaty artystyczne trwają

Fot. materiał prasowy galerii
13.09.2021
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
13.09.2021

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza do udziału w warsztatach Stwórzmy razem rzeźbę społeczną. Zajęcia prowadzone będą 23 i 24 września przez artystkę Joannę Dudek w ramach pobytu na rezydencji artystycznej Praktyki ekologiczne po polu artystycznych działań w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce.

Ze względu na obowiązujące obostrzenia w związku z pandemią COVID-19 na terenie Centrum Aktywności Twórczej będzie obowiązywał nakaz zasłaniania nosa i ust. Regulamin uczestnictwa w wydarzeniu dostępny jest na stronie galerii.

 

Warsztaty artystyczne

Joanna Dudek podzieli się z mieszkańcami Ustki praktykami artystycznymi związanymi z pracą nad projektem Zielniki słowińskie. Chodzi o poszukiwanie zagadnień związanych z ziołolecznictwem dawnych mieszkańców Pomorza. Chciałaby upamiętnić ich działania pracując nad ideą rzeźby społecznej i żywej rzeźby łącząc dawne podziały.
W czasie warsztatów opowie o koncepcjach rzeźby społecznej, pokaże jej przykłady w Polsce i na świecie, a także zachęci do dyskusji. W dalszej części artystka będzie zachęcała do rozmowy o ważnych miejscach dla mieszkańców Ustki i pomysłach na interwencje w danej przestrzeni zmieniające jej charakter. Uczestnicy wspólnie będą wykonywali makiety miejsc, do których powstania użyją materiałów ekologicznych i biodegradowalnych. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Materiały zapewnia organizator.

Warsztaty Stwórzmy razem rzeźbę społeczną

  • Centrum Aktywności Twórczej w Ustce
  • 23-24 września 2021 r., godz. 16.00-18.00
  • wiek uczestników: 15+
  • kontakt i zapisy: Weronika Teplicka-Szumowska, tel. 515 089 986
  • Liczba miejsc ograniczona
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.