Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/08/DSC1191.jpg Ustka i Kraków – różne perspektywy spojrzenie na miasta. Co łączy, a co dzieli zobaczysz na fotografiach w CAT

Ustka i Kraków – różne perspektywy spojrzenie na miasta. Co łączy, a co dzieli zobaczysz na fotografiach w CAT

Centrum Aktywności Twórczej w Ustce. Fot. materiał prasowy BGSW
24.08.2023
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
24.08.2023

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na wernisaż prac Katarzyny Laskus-Stwory, który odbędzie się w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w czwartek, 24 sierpnia. Ekspozycję można oglądać do 29 sierpnia 2023 r. Co zobaczymy? Fotografie, które są subiektywnym spojrzeniem na Ustkę i Karków – miasta, z którymi artystka jest lub była związana.

Wystawa odbywa się w ramach rezydencji artystycznej.

Ustka – Kraków – podobieństwa i różnice

Projekt „Tlen” dotyczy fotografii w przestrzeni miejskiej. Jest kontynuacją realizacji działania „Przybrane Miasta” i ich pierwszych odsłon „Pejzaż miejski – Nowa Huta”, „Pejzaż miejski – Kraków”.

– Mieszkając w wielu miastach w Polsce, zbieram i zobrazowuję moje wspomnienia związane z miejscami ważnymi, sentymentalnymi, ale również skazanymi na zapomnienie – opowiada Katarzyna Laskus-Stwora.

Artystka odnosi się do wizerunku Ustki i jego kontekstu jako miejscowości uzdrowiskowej, dobra zastanego i tęsknoty za ekologicznymi warunkami do życia. W ten sposób ukaże kontrast miast Ustka – Kraków. Rezultatem pobytu na rezydencji jest seria fotografii prezentujących subiektywne spojrzenie na miasta, z którymi była lub jest związana, z Ustką i Krakowem.

– Planuję również przeprowadzenie akcji pod wspólnym tytułem „Tlen” i warsztatów fotograficznych dedykowanych lokalnej społeczności. Posłużę się fotografią analogową, cyfrową i metodą fotomontażu – zapowiada artystka.

O artystce

Katarzyna Laskus-Stwora urodziła się w 1980 r. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się fotografią autobiograficzną i konceptualną. Prowadzi działalność edukacyjną w zakresie tradycyjnego i cyfrowego obrazu fotograficznego. Uczestniczka spotkań Autorskiego Laboratorium Fotografii we Wrocławiu. Jest laureatką wielu konkursów fotograficznych. Brała udział w wystawach w kraju i za granicą. Jest autorką bloga Portfolio. W 2016 r. została przyjęta do Związku Polskich Artystów Fotografików.

Wystawa „Tlen”

  • 24 sierpnia 2023 r., czwartek, godz. 18.00 – wernisaż
  • wystawę można oglądać do 29 sierpnia 2023 r.
  • Centrum Aktywności Twórczej
  • ul. Zaruskiego 1a Ustka
  • wstęp – wolny

 

 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.