Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Upamiętnienie 81. rocznicy ludobójstwa Polaków w ZSRR w latach 1937–1938

Upamiętnienie 81. rocznicy ludobójstwa Polaków w ZSRR w latach 1937–1938

 

Był to wyraz hołdu dla ofiar masowych i systematycznych eksterminacji Polaków w latach 1937-1938 na terenie sowieckiej Rosji oraz dla uczczenia pamięci wszystkich wymordowanych przez NKWD na mocy decyzji naczelnych władz Związku Sowieckiego.

W uroczystości wzięli udział prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, przedstawiciele Gdańskiej Rodziny Katyńskiej, gdańskiego oddziału Związku Sybiraków, reprezentujący Kolegium ds. dziedzictwa kulturowo-historycznego powołanego przez Marszałka Województwa Pomorskiego, przedstawiciel Samorządu Województwa Pomorskiego, przedstawiciele duchowieństwa, instytucji państwowych, służb mundurowych i środowiska akademickiego.