Samorząd
Tabliczka Free WiFi

Unijne granty na budowę publicznych sieci WiFi. Spotkanie z ekspertami

Fot. Markus Spiske / unsplash.com
25.11.2020
Aleksandra  Chalińska
Aleksandra
Chalińska
AUTOR
Aleksandra  Chalińska
Aleksandra
Chalińska
25.11.2020

W poniedziałek, 30 listopada będzie można wziąć udział w specjalnym webinarze dotyczącym programu Cyfrowa Europa. Eksperci podpowiedzą m.in. jak starać się o unijne granty wysokości 15 tys. euro, które można przeznaczyć na wykonanie lub modernizację publicznej sieci WiFi. Udział w spotkaniu online jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja – do piątku, 27 listopada.

Organizatorem webinaru jest Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej”. To już ósme spotkanie z cyklu „Unijni eksperci dla Pomorza”.

 

Cyfrowa Europa

Ekspertami podczas spotkania będą Paulina Łąk z Agencji Wykonawczej ds. Innowacyjności i Sieci Komisji Europejskiej oraz Mirosław Mizera, główny specjalista ds. informatyki w Urzędzie Miejskim w Pruszczu Gdańskim. Opowiedzą o zasadach programu Cyfrowa Europa oraz możliwości zyskania nawet 15 tys. euro na wykonanie lub modernizację publicznej sieci WiFi. W programie przewidziany jest czas na dyskusję i pytania do specjalistów.

Spotkanie przeznaczone jest dla jednostek samorządu terytorialnego z województwa pomorskiego. Odbędzie się w poniedziałek, 30 listopada w godz. 10.00-11.15 online (przez platformę Cisco WebEx). By się zapisać, należy wysłać wiadomość na adres p.rygalski@pomorskieregion.eu (w treści maila podać imię, nazwisko oraz adres email, na który ma zostać wysłane potwierdzenie rejestracji oraz link do spotkania).

Organizatorzy zapowiadają, że na wniosek uczestników spotkania mogą przygotować specjalne warsztaty dotyczące tematyki Cyfrowej Europy, podczas których uczestnicy dowiedzą się, jak prawidłowo wypełnić wniosek o grant i go rozliczyć.

Zobacz: program spotkania Cyfrowa Europa – cyfrowa gmina (pdf).

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.