Edukacja i sport
GFKM Masters 2021, laureaci. Fot. mat. prasowe Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów

Uczniowie V LO w Gdańsku najlepsi w pomorskim biznesowym turnieju gier decyzyjnych

Zwycięzcy (z V LO w Gdańsku) GFKM Masters 2021. Fot. mat. prasowe Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów
22.11.2021
Bożena  Micun-Gusman
Bożena
Micun-Gusman
AUTOR
Bożena  Micun-Gusman
Bożena
Micun-Gusman
22.11.2021

Reprezentacja V Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku zwyciężyła w Pomorskim Turnieju Gier Decyzyjnych GFKM Masters. Celem konkursu jest upowszechnianie najnowszej, praktycznej wiedzy z zakresu zarządzania.

Pierwsza edycja wydarzenia podzielona została na dwa etapy – rozgrywki odbyły się 8 i 9 listopada – wzięły w nim udział 24 zespoły (po 4 uczniów) ze szkół ponadpodstawowych w Gdańsku, Gdyni, Rumi, Lęborku, Człuchowie, Sierakowicach, Kościerzynie, Tczewie, Sztumie, Osieku i Kwidzynie. Do finałowej rozgrywki, która odbyła się 16 listopada 2021 r. w Olivia Business Centre w Gdańsku, zakwalifikowało się 5 drużyn.

Turniej

W rozgrywkach wykorzystano symulacyjną grę strategiczną, stosowaną w procesie kształcenia uczestników programów MBA Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów. Dzięki wirtualnemu środowisku, uczniowie mieli możliwość zajrzenia za kulisy zarządzania, wcielając się w role członków zarządu wykreowanej przez siebie firmy produkującej i sprzedającej sprzęt IT. Na wirtualnym rynku stworzyli własną markę, analizowali możliwe wybory, podejmowali kluczowe decyzje związane m.in. z inwestycjami, produkcją, logistyką, dystrybucją, sprzedażą, marketingiem czy zespołami ludzkimi. Następnie obserwowali konsekwencje swoich poczynań i sprawdzali ich wpływ na pozycję firmy na rynku. Kolejne etapy dostarczały nowych informacji na temat skuteczności działań, o potencjale marki i dawały uczestnikom nowe możliwości oraz dylematy do rozwiązania.

Finał

Pięć finałowych drużyn stoczyło zaciętą i bardzo wyrównaną walkę o przewagę na wirtualnym rynku. Zwyciężył zespół V Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku w składzie: Paweł Falc, Maciej Karwik, Stanisław Loch, Mateusz Piełuć. Opiekunem grupy była Małgorzata Bąk. Zwycięzcy otrzymali tablety Samsung A7 Tab, a wszyscy finaliści głośniki Amazon Echo Dot 4.

– Zwycięstwo w takim turnieju to ogromna satysfakcja. Udział w konkursie nie tylko pogłębił moją wiedzę o biznesie i dał lepsze spojrzenie na to, jak w praktyce wygląda prowadzenie działalności, ale także podniósł naszą zdolność do sprawnej współpracy w grupie. Przede  wszystkim jednak dostarczył nam masę pozytywnych emocji – mówi Mateusz Piełuć ze zwycięskiego zespołu.

Organizator, Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów zapowiada kolejną edycję turnieju w przyszłym roku. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.