Aktualności

Osiem młodych osób i 12 tys. km podróży po Europie szlakiem unijnych projektów. Projekt Road Trip również w Polsce

Cztery dwuosobowe zespoły młodych ludzi z całej Europy wyruszyły w podróż po krajach Unii Europejskiej. Mają ważne zadanie — muszą pokazać jak największej liczbie młodych mieszkańców jak istotne jest członkostwo w UE. Jeden z zespołów w czwartek 16 sierpnia 2018 r. dotarł do Polski.

Dworzec Gdynia Główna to nie tylko perony i kasy. Poznaj historię najważniejszej stacji kolejowej w Trójmieście

Gdyński dworzec nazywany jest perłą modernizmu. Zobacz artystyczne mozaiki dekoracyjne oraz unikatowe malowidła. Przez trzy sierpniowe niedziele Fundacja Grupy PKP zaprasza na zwiedzanie budynku z przewodnikiem. Najbliższe zwiedzanie 12 sierpnia 2018 r.

Tydzień Kuchni Kaszubskiej w Kościerzynie. Wybierz swoją ulubioną potrawę i wygraj atrakcyjne nagrody

Kilkanaście restauracji z Kościerzyny i okolic weźmie udział w Tygodniu Kuchni Kaszubskiej. Będą serwować regionalne specjały, a każdy odwiedzający będzie mógł zagłosować na swoją ulubioną potrawę i restaurację.

Pojedynki na miecze, pokazy rzemiosła i stragany z produktami regionalnymi. Krzyżacy kontra Kociewiacy w Gniewie

W niedzielę, 29 lipca 2018 r. w Gniewie będzie można nauczyć się średniowiecznego tańca, posmakować dań i napojów lokalnych, podejrzeć pokazy rzemiosła tradycyjnego oraz walkę między Krzyżakami i Kociewiakami. Będą wybory Super-Kociewianki, Super-Kociewiaka i Super-Krzyżaka.

Historyczne obozowisko rycerskie, zmagania turniejowe i pokazy ptaków drapieżnych. Turniej Rycerski na Zamku w Bytowie

Bytowski zamek i okolice w sobotę, 28 lipca 2018 r. opanują średniowieczni rycerze i prawdziwe damy. Po tradycyjnych turniejach w samo południe, wieczorem będzie okazja, by zobaczyć inscenizację bitwy z 1433 r. oraz wziąć udział w biesiadzie.

Wybierasz się na Jarmark św. Dominika? Uważaj, będą duże zmiany w komunikacji na śródmiejskich ulicach

Zamknięte ulice i ograniczenie liczby miejsc parkingowych w śródmieściu. W zamian dodatkowe autobusy i tramwaje. Samochód najlepiej zostawić w domu, a na Jarmark św. Dominika przyjechać komunikacją miejską.

Niespotykany widok na Zatoce Puckiej. Regaty drewnianych łodzi rybackich w Chałupach

Kaszubskie Łodzie pod Żaglami to impreza z 40-letnią tradycją. Poza wyścigiem tradycyjnych łodzi rybackich, czyli pomeranek, 29 lipca 2018 r. odbędzie się jarmark kaszubskiej sztuki, degustacja dań kuchni regionalnej oraz koncerty.

Renowacja zabytkowych kościołów, przewodniki, a nawet wirtualne spacery. Na Pomorzu powstaną dwa historyczne szlaki turystyczne [AKTUALIZACJA]

W ramach projektu wytyczony zostanie Szlak Kościołów Książąt Pomorskich oraz Szlak Sanktuariów Maryjnych Pomorza. Prace konserwatorskie i renowacyjne przeprowadzone zostaną w 11 kościołach z całego regionu.

Odkrywcy przyjadą na Pomorze. Podążać będą śladami 10 bohaterów naszego regionu

Pięć dni wakacyjnej przygody, 10 bohaterów, 1000 uczestników z całej Polski, 1000 kilometrów: pieszo, pociągami, kajakami, rowerami i statkiem – to hasła opisujące tegoroczny Rajd Odkrywców. Impreza odbędzie się 1-5 sierpnia na malowniczych szlakach województwa pomorskiego.

Nadmorskie kąpieliska są zamknięte w całym Trójmieście. Do wody można wejść na Półwyspie Helskim i Mierzei Wiślanej

Ratownicy WOPR na wielu pomorskich kąpieliskach wywiesili czerwone flagi, które zakazują wejścia do wody. Wszystko przez liczne sinice, które zakwitły w morzu. Poznamy je po zielonkawo-brązowym lub szaro-brązowym zabarwieniu wody, zgniłym lub ziemistym zapachu i galaretowatym kożuchu, jaki tworzą na wodzie.