Aktualności

Kilkuset kucharzy, tysiące kilogramów ryb i warzyw oraz otwarte warsztaty kulinarne. Slow Fest Sopot 2018

W weekend 23-24 czerwca 2018 r. molo w Sopocie zmieni się w wielką restaurację na świeżym powietrzu. Kulinarny festiwal Slow Fest Sopot przyciąga tłumy smakoszy z całego świata, najlepszych kucharzy i artystów. Będą też warsztaty i pokazy gotowania na żywo.

W listopadzie wsiądziemy na elektryczne MEVO. To największy i najnowocześniejszy system rowerów elektrycznych na świecie

Pomorski System Roweru Metropolitalnego będzie liczył ponad cztery tysiące rowerów elektrycznych, abonament miesięczny nie przekroczy 10 zł, a wypożyczenie jednośladu nie zajmie więcej niż 15 sekund. Rowerem metropolitalnym przejedziemy się w 14 gminach na Pomorzu.

Wielki Spływ Kajakowy Rzeką Radunią. To fantastyczna propozycja na weekend [GALERIA]

Ośmiokilometrowy szlak kajakowy ze Straszyna do Pruszcza Gdańskiego zachwyci każdego. Jest na tyle prosty, że poradzą sobie nie tylko początkujący kajakarze, ale nawet dzieci. Po drodze można podziwiać piękną przyrodę, malownicze krajobrazy i zabytkowe elektrownie wodne. Wszystko to zaledwie kilkanaście kilometrów od Gdańska.

Brytyjski „The Independent” poleca wakacje w Gdańsku. Jest tanio, można dobrze zjeść i zobaczyć ciekawe miejsca

Brytyjski dziennik w maju opublikował obszerny artykuł, w którym namawia do odwiedzenia Trójmiasta. Autor opisuje je jako jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Polsce. Zachęca m.in. do zobaczenia murali na Zaspie, Europejskiego Centrum Solidarności i odkrywania historycznego centrum miasta.

Skorzystałeś z superoferty turystycznej? Znasz ludzi promujących Pomorze? Zgłoś ich do Nagrody Marszałka

Kto w tym roku zdobędzie nagrodę marszałka województwa pomorskiego? Wyróżnione zostaną osoby, instytucje oraz podmioty gospodarcze, których działalność w 2017 r. miała szczególnie istotny wpływ na rozwój pomorskiej turystyki.

Sprawdź, jak orientujesz się w terenie – pieszo lub na rowerze. Wakacyjny Tułacz 2018

Potrzebujesz tylko mapy, kompasu i wytrwałości. Do wyboru będzie pięć tras o różnej długości, w tym jedna rowerowa. Wakacyjny Tułacz startuje 16 czerwca 2018 r. z Leśniewa (gm. Puck).

Tytuł naukowy z kolarstwa? W wyścigu KaszebeRunda 2018 możesz zostać magistrem, doktorem lub profesorem

Pasjonaci kolarstwa i amatorzy turystyki rowerowej będą ścigać się w niedzielę 27 maja 2018 r. na trzech trasach: 225 km, 125 km i 65 km. Wszystkie trasy zaczynają się i kończą w Kościerzynie.

Pomorskie mapy rowerowe z wyróżnieniem. Nagroda Magellana za serię „Pomorskie kołem się kręci”

Redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI" przyznała wyróżnienie ośmiu mapom województwa, które zostały przygotowane przez pracowników Departamentu Turystki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Zawierają szczegółowe informacje o drogach rowerowych, atrakcjach, a nawet propozycje najciekawszych szlaków.

Pomorscy urzędnicy przesiadają się na rowery. Każdemu to się opłaca

Firmy ścigają się w pomysłach na to, jak zachęcić pracowników do jeżdżenia rowerem do pracy. Kuszą dopłatami do pensji, zniżkami do sklepów sportowych i darmowymi posiłkami. A na co mogą liczyć urzędowi rowerzyści z Pomorza?

Trzy firmy walczą o stworzenie roweru metropolitalnego. Czy wszystkie rowery będą elektryczne?

Oferty na zorganizowanie na Pomorzu Systemu Roweru Metropolitalnego złożyło trzech wykonawców. To konsorcjum z Irlandii, polsko-czeska spółka i warszawska firma NB. Ceny wahają się od ponad 32 do 76 mln zł. Aż dwie oferty zapewniają 100-procentowy udział rowerów elektrycznych.