Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Kultura
Tu bezpiecznie zobaczysz filmy. W Trójmieście działa już kilka kin samochodowych i plenerowych

Tu bezpiecznie zobaczysz filmy. W Trójmieście działa już kilka kin samochodowych i plenerowych

Kino przy Operze Leśnej w Sopocie łączy kino samochodowe i plenerowe. Fot. Raman Jocher / facebook.com / Kino Sopot.

O kilku tygodni na wielkich ekranach ustawionych na parkingach można oglądać najnowsze produkcje i filmy, które były hitami w kinach jeszcze przed epidemią. Właśnie do listy kin samochodowych w Trójmieście dołącza kolejne – tym razem na parkingu przy Ergo Arenie. Pomieści aż 150 samochodów. Od czerwca można także wziąć udział w plenerowych pokazach filmów.

 

Kina samochodowe i plenerowe to bezpieczna alternatywa dla tradycyjnych kin, które w czasie epidemii zostały zamknięte dla widzów. Część z nich, np. Gdyńskie Centrum Filmowe i Kino Żak w Gdańsku, wznawia działalność od 6 czerwca, ale na nowych zasadach. Chodzi m.in. dostęp do jedynie połowy miejsc na widowni (co drugie pozostaje puste).

 

Kino przy Ergo Arenie od 11 czerwca

W długi weekend rozpocznie działalność kolejne kino samochodowe – tym razem na parkingu przy Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu. W kinie zmieści się aż 150 samochodów, a widzowie zobaczą filmy na wielkim ekranie o przekątnej 12 metrów. Dźwięk odbierać będzie można przez radio samochodowe (organizatorzy poinformują, na jakich falach będzie nadawany). W repertuarze m.in. „Hejter”, „Dżentelmeni”, „Parasite”, czyli filmy, które były obecne w tradycyjnych kinach przed epidemią.

Od poniedziałku do czwartku organizatorzy zapraszają na jeden, a w weekendy na dwa pokazy pod chmurką.

W kinie samochodowym łatwo o odpowiednią odległość między widzami, a bezpieczeństwo to ważny element tego rodzaju rozrywki. – Filmowa rozrywka może dostarczyć przyjemności tylko wtedy, gdy jest bezpieczna dla naszych widzów – mówi Radek Tomasik, współwłaściciel Ferment Kolektiv, organizator pokazów. – Od początku epidemii promujemy ideę kina samochodowego, jako miejsca, nomen omen, auto-izolacji. Bezkontaktowa obsługa i bezdotykowy proces zakupowy czynią z kina samochodowego najbezpieczniejsze miejsce rozrywki. Mimo kolejnych etapów odmrażania życia społecznego, staramy się pamiętać o tym, co najważniejsze, czyli o zdrowiu i bezpieczeństwie uczestników – podkreśla.

Koszt biletów to 30 zł (za samochód i jedną osobę w aucie) lub 50 zł, gdy w samochodzie będą dwie osoby. Repertuar i rezerwacje biletów dostępne są na stronie Kina Samochodowego Ferment.

Kino na Placu Zebrań Ludowych od 6 czerwca

Kino samochodowe przy Ergo Arenie to nie jedyne kino samochodowe w Gdańsku. Filmy z własnego auta będzie można oglądać również na Placu Zebrań Ludowych w centrum miasta. Kino odbywać się będzie w każdy weekend (sobota i niedziela) o godz. 21.00 w terminie od 6 czerwca do 9 sierpnia. Seanse emitowane będą na dużym ekranie, o wymiarach 12 m x 7 m. Jednocześnie na placu będzie mogło być 100 samochodów osobowych.

Kino na Placu Zebrań Ludowych to najtańsze kino samochodowe w Trójmieście. Bilet kosztuje 10 zł, niezależnie od liczby osób w aucie. Repertuar i bilety do kupienia na stronie Sceny Muzycznej GAK.

 

W Sopocie już można oglądać

Również w Sopocie działa kino samochodowe i plenerowe w jednym – przy Operze Leśnej. Na parkingu powstały równolegle dwie strefy kina, gdzie można oglądać filmy na dwóch, wielkoformatowych ekranach. W pierwszej strefie tradycyjnego kina plenerowego widzowie zrelaksują się wygodnie w leżakach, a drugiej zasiądą w swoich samochodach. Do zobaczenia są zarówno klasyki kina, jak i nowości. Najbliższy pokaz w środę, 10 czerwca to „Pulp Fiction”.

Bilety kosztują 15 zł (strefa leżakowa) i 30 zł (za samochód, w którym mogą być dwie osoby). Bilety do kupienia na stronie Kina Samochodowego.

 

W Gdyni jest w czym wybierać

W Gdyni kino samochodowe przy Gdynia Arenie działa od 22 maja do 7 czerwca 2020 roku. Nowoczesny ekran (o powierzchni 77 mkw.) zapewnia komfortowe warunki i rozrywkę na najwyższym poziomie. W kinie prezentowane są największe hity kinowe, ale także filmy polskie i europejskie. W samochodzie mogą przebywać maksymalnie dwie osoby dorosłe. Wyjątkiem są seanse niedzielne, kiedy to bilet obejmuje rodziny z dziećmi (do czterech osób w aucie). Cena biletów to 30 zł za auto (dla posiadaczy Karty Mieszkańca) lub 45 zł. Można je kupić w serwisie Kup Bilecik.

Jednak to nie jedynie kino plenerowe w Gdyni. Filmy można oglądać bezpłatnie również w każdą sobotę czerwca i lipca przy Gdyńskim Centrum Filmowym. Będą to pokazy z cyklu Lato na Patio. Seanse zawsze będą rozpoczynać o godz. 18.00. Najbliższy pokaz to film „Dziewczyna we mgle”. Repertuar na kolejne weekendy można sprawdzić na stronie centrum filmowego. Dodatkowo codziennie o godz. 15.00 będą wyświetlane wybrane filmy dyplomowe i etiudy studentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej, wydarzenia 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych oraz koncerty, które odbyły się w przestrzeni GCF.

W czerwcu działalność wznowi także Kino Letnie w Orłowie. W poniedziałek, 22 czerwca o godz. 22.00 rozpocznie się 10. sezon pokazów filmowych na plaży. W najbliższym czasie poznamy repertuar i ceny biletów. Informacji można szukać na stronie Kina Letniego w Orłowie.

Czytaj także: W tym roku nie będzie Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.