Jak tradycyjne zajęcia z sukcesem przenosić w świat cyfrowy? O tym rozmawiać będą uczestniczki wirtualnego webinarium dla kreatywnych kobiet. Wydarzenie odbędzie się w ramach międzynarodowego projektu Creative Waves w poniedziałek, 28 lutego 2022 r. Udział w nim jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy.
Celem projektu „Creative Waves – Baltic Sisterhood for Change” jest stworzenie miejsca, w którym twórcze kobiety mogą się spotykać i wymieniać swoimi doświadczeniami. Skierowany jest przede wszystkim do tych pań, których zainteresowania wiążą się ze sferą dziedzictwa kulturowego i rzemiosła. Uczestnictwo w tym projekcie ma się dla nich stać przepustką do przestrzeni wirtualnej, w której będą mogły rozwijać swoją działalność w bezpiecznym i przyjaznym środowisku, a także stawać się bardziej przedsiębiorcze. Obecnie wiele aktywności biznesowych i sprzedażowych przeniosło się bowiem do internetu, przez co pewne poruszanie się po sieci zwiększa również możliwości zawodowego rozwoju kobiet.
Co w programie?
Webinarium odbędzie się w poniedziałek, 28 lutego 2022 r. w godz. 14.00-15.30. Przeprowadzone zostanie w języku angielskim. Udział w nim jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. Link do rejestracji znajduje się TUTAJ.
Spotkanie będzie okazją do wysłuchania wystąpień dwóch ekspertek: dr Agnieszki Jacobson-Cieleckiej – niezależnej krytyczki i kuratorki dizajnu, współautorki programu nauczania w School of Form, związanej ze Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej, oraz dr Lissy Halloway-Attaway – profesor nadzwyczajnej Sztuki Mediów, Estetyki i Narracji na Uniwersytecie w Skovde w Szwecji.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku.
* * *
Liderem projektu „Creative Waves – Baltic Sisterhood for Change” jest Intercult Productions (Szwecja), natomiast partnerami są Euroregion Bałtyk, Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku (Polska), jednostka naukowo-badawcza Estonian Women Studies and Research Centre ENUT (Estonia) oraz grupa aktywistek z Kaliningradu (Rosja).
Przedsięwzięcie uzyskało dofinansowanie z instrumentu wsparcia projektów Rady Państw Morza Bałtyckiego (Council of the Baltic Sea States Project Support Facility).