Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2021/07/SMIERC-KOMIWOJAZERA.jpg Scena ze spektaklu Śmierć komiwojażera

Teatr Wybrzeże ułatwia dostęp do kultury. Specjalny pokaz spektaklu „Śmierć komiwojażera”

Scena ze spektaklu „Śmierć komiwojażera”. Fot. Dominik Werner
20.07.2021
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
20.07.2021

W ramach programu Kultura dostępna w sobotę, 24 lipca 2021 r. w Starej Aptece zaprezentowany zostanie spektakl „Śmierć komiwojażera” z tłumaczeniem na język migowy i audiodeskrypcją. Dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu oraz ich opiekunów przewidziano specjalną pulę biletów.

Celem programu Kultura dostępna jest wspieranie działań, które ułatwiają dostęp do kultury i sprzyjają integracji społecznej. Jego odbiorcami są przedstawiciele różnych grup m.in dzieci i młodzież szkolna, osoby starsze i z niepełnosprawnością, a także tych środowisk, które np. z powodu różnych barier pozostają poza obiegiem życia kulturalnego i społecznego lub mają do niego utrudniony dostęp.

W ramach tego programu Teatr Wybrzeże realizować będzie projekt Razem w teatrze, czyli cykl pokazów czterech spektakli repertuarowych z tłumaczeniem na język migowy oraz audiodeskrypcją dla osób niewidzących, niedowidzących, niesłyszących oraz niedosłyszących. Projekt będzie realizowany do grudnia 2021 r.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie powinny kontaktować się z jego koordynatorem pod numer tel. 502 756 973 lub mailowo: anna.augustyniak@teatrwybrzeze.pl

logotyp projektu Kultura dostępna

„Śmierć komiwojażera”

Lomanowie żyją w pułapce mitu. Mitu stworzonego przez głowę rodziny, Willy’ego, szeregowego sprzedawcę, który w świecie oferującym pozornie wspaniałe możliwości padł ofiarą propagandy sukcesu. Nie potrafi przyznać przed najbliższymi, że mu się nie udało, że nic nie osiągnął, że sobie i innym wszystko popsuł. Ze strachu i upokorzenia wymyśla swoje życie od nowa, tworzy opowieść, w której zwycięstwo wciąż jest jeszcze możliwe. Nieumiejętność skonfrontowania się z własną porażką popycha go do kolejnych konfabulacji, a porządki rzeczywistości i zmyślenia mieszają się ze sobą, by doprowadzić do tragicznego finału.

Choć od momentu powstania „Śmierci komiwojażera” minęło ponad 70 lat, ten najsłynniejszy z dramatów Arthura Millera i kamień milowy amerykańskiej dramaturgii do dziś stanowi niezwykle trafną krytykę kapitalizmu i bezlitosne studium zjawiska mitomanii.

24 lipca 2021 r., sobota, godz. 16.00
Teatr Wybrzeże
scena Stara Apteka
ul. Teatralna 2, Gdańsk

Autor sztuki: Arthur Miller
Przekład: Anna Bańkowska
Reżyseria: Radek Stępień
Asystent reżysera: Piotr Chys
Dramaturgia: Konrad Hetel
Scenografia i kostiumy: Eliza Gałka
Reżyseria świateł i wideo: Natan Berkowicz
Muzyka: Michał Górczyński
Ruch sceniczny: Wioleta Fiuk
Inspicjent, sufler: Agnieszka Szczepaniak

W spektaklu występują:
Mirosław Baka – Willy,
Anna Kociarz – Linda,
Piotr Biedroń – Biff,
Piotr Chys – Happy,
Jarosław Tyrański – Charley,
Cezary Rybiński – Ben,
Marcin Miodek – Howard Wagner,
Justyna Bartoszewicz – Dziewczyna.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.