Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Kultura
Teatr Wybrzeże ułatwia dostęp do kultury. Przyjdź na specjalny pokaz spektaklu „Randka z feministą”

Teatr Wybrzeże ułatwia dostęp do kultury. Przyjdź na specjalny pokaz spektaklu „Randka z feministą”

Scena ze spektaklu „Randka z feministą"

Rozpoczyna kolejny sezon programu Kultura dostępna w Teatr Wybrzeże. W sobotę, 21 lipca 2018 r. na Scenie Kameralnej w Sopocie zaprezentowany zostanie spektakl „Randka feministą" z tłumaczeniem na język migowy i audiodeskrypcją. Dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu oraz ich opiekunów przewidziano specjalną pulę biletów.

 

Celem programu jest wspieranie działań, które ułatwiają dostęp do kultury i sprzyjają integracji społecznej. Jego odbiorcami mają być przedstawiciele różnych grup m.in dzieci i młodzież szkolna, osoby starsze i z niepełnosprawnością, a także tych środowisk, które np. z powodu różnych barier pozostają poza obiegiem życia kulturalnego i społecznego lub mają do niego utrudniony dostęp.

W ramach programu do grudnia 2018 r. Teatr Wybrzeże realizuje projekt Rozsmakuj się w teatrze. Jest to cykl pokazów pięciu spektakli repertuarowych z tłumaczeniem na język migowy oraz audiodeskrypcją dla osób niewidzących, niedowidzących, niesłyszących oraz niedosłyszących. Osoby zainteresowane uczestnictwem w spektaklach powinny kontaktować się z koordynatorem projektu telefonicznie: 502 756 973 lub mailowo: zapisy@teatrwybrzeze.pl.
Logo programu Kultura dostępna

 

*  *  *

 

„Randka z feministą” to przewrotna komedia romantyczna, w której dwoje aktorów wciela się jednocześnie w zakochaną parę tuż przed ślubem, byłych kochanków i niechętnych małżeństwu rodziców. Zmieniając wcielenia jak rękawiczki aktorzy dokonują wiwisekcji na emocjach bohaterów, a zarazem opowiadają historię relacji zdawać by się mogło niemożliwej: przecież Ona lubi złych mężczyzn, a On jest feministą… Przezwyciężyć wszystkie przeszkody może jedynie, jak to w komediach romantycznych bywa: miłość, miłość, miłość.

  • 21 lipca 2018 r., sobota, godz. 19.00
  • Teatr Wybrzeże
  • Scena Kameralna im. Joanny Bogackiej
  • ul. Bohaterów Monte Cassino 30
  • Sopot

 

Autorka sztuki: Samantha Ellis
Przekład: Elżbieta Woźniak
Reżyseria: Michał Derlatka
Scenografia: Magdalena Gajewska
Opracowanie muzyczne: Joanna Sówka-Sowińska
Opracowanie tekstu: Michał Kurkowski
Asystent reżysera: Joanna Kreft-Baka
Inspicjent, sufler: Katarzyna Wołodźko

 

W spektaklu występują:

  • Joanna Kreft-Baka – Kate, Morag, Carina
  • Krzysztof Matuszewski – Steve, Joe, Ross
Plakat spektaklu Randka z feministą

 

*  *  *

 

Warsztaty do spektaklu „Randka z feministą”

Pokaz będzie poprzedzony warsztatem teatralnym, na którym uczestnicy zgłębiać będą tematy podejmowane przez twórców przedstawienia. W ramach improwizowanych scen rozważać będą najróżniejsze randkowe sytuacje, a także zastanowią się, na czym polega siła międzyludzkiego przyciągania.

Warsztat odbędzie się na Scenie Kameralnej w Sopocie w sobotę, 21 lipca 2018 r. o godz. 16.00. Zajęcia poprowadzi pedagog teatru Weronika Łucyk. Czas ich trwania wyniesie około 2 godz. Warsztat przystosowany będzie dla osób niewidzących, niedowidzących, niesłyszących i niedosłyszących. Obowiązują wcześniejsze zapisy: zapisy@teatrwybrzeze.pl.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.