Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/05/kim-jest-pan-schmitt-foto-marianna-kulesza.jpg Teatr Wybrzeże bez barier. Specjalny pokaz spektaklu „Kim jest Pan Schmitt?”

Teatr Wybrzeże bez barier. Specjalny pokaz spektaklu „Kim jest Pan Schmitt?”

Scena ze spektaklu „Kim jest Pan Schmitt?. Fot. Marianna Kulesza
23.05.2023
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
23.05.2023

W ramach projektu Kultura bez barier w sobotę, 27 maja 2023 r. o godz. 17.00 w Starej Aptece zagrany zostanie spektakl „Kim jest Pan Schmitt?” z audiodeskrypcją. Lektorem będzie aktor Teatru Wybrzeże Jacek Labijak. Dla osób z niepełnosprawnością wzroku przewidziano specjalną pulę biletów.

W ramach projektu PFRON Kultura bez barier do 15 czerwca 2023 r. w Teatrze Wybrzeże realizowane jest przedsięwzięcie grantowe Teatr dostępny. Jego celem jest zniwelowanie barier w dostępie do kultury wśród osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu poprzez rozszerzenie oferty spektakli z audiodeskrypcją i tłumaczeniem migowym.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie mogą rezerwować miejsca w kasach biletowych pod nr tel. 519 155 636 lub mailem: bilety@teatrwybrzeze.pl

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego koordynatorką jest Anna Augustyniak, tel. 502 756 973, e-mail: anna.augustyniak@teratrwybrzeze.pl

.

„Kim jest Pan Schmitt?”

Sztuka „Kim jest Pan Schmitt?” to absurdalna tragikomedia, której akcja z impetem wkracza w spokojne, mieszczańskie życie głównych bohaterów i zmusza ich do odnalezienia się w szalonej i niecodziennej sytuacji. Pan Baran wraz z żoną starają się logicznie wyjaśnić to, co ich spotyka, jednocześnie piętrzą kolejne kłamstwa, żeby oddalić od siebie zagrożenie i wybrnąć z kolejnych absurdów. Pytanie tylko, jak długo można być pewnym swoich racji, kiedy wszyscy dookoła twierdzą, że jesteś w błędzie? I jak długo można nie zwariować?

Autor sztuki: Sébastien Thiéry
Przekład: Irma Helt
Reżyseria: Jan Hussakowski
Scenografia: Joanna Walisiak
Muzyka: Tymoteusz Witczak

W spektaklu występują:

  • Monika Chomicka-Szymaniak – Pani Baran,
  • Piotr Łukawski – Pan Baran,
  • Piotr Chys – Policjant,
  • Adam Turczyk – Dozorca, Karl.

*  *  *

Warsztat do spektaklu „Kim jest Pan Schmitt?”

W poniedziałek, 29 maja 2023 r. o godz. 19.00 w Starej Aptece odbędzie się Warsztat do spektaklu „Kim jest Pan Schmitt?” dostępny dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu Kultura bez barier, a udział w nim jest bezpłatny.

W trakcie warsztatu jego uczestnicy poznają podstawowe cechy absurdu jako konwencji gatunkowej i będą tworzyć własny teatr absurdu inspirowany sytuacjami i cytatami z dramatu Sébastiena Thiéry’ego.

Zajęcia poprowadzi pedagog teatru Weronika Łucyk. Czas ich trwania wyniesie ok. 2 godzin. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem: weronika.lucyk@teatrwybrzeze.pl

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.