Kultura
Dary Ziemi, fot. mat. prasowe

Targi, piknik rodzinny, kiermasz roślin, miodów, serów i przetworów. Dary Ziemi w Kolibkach

Dary Ziemi, fot. mat. prasowe
22.09.2021
Bożena  Micun-Gusman
Bożena
Micun-Gusman
AUTOR
Bożena  Micun-Gusman
Bożena
Micun-Gusman
22.09.2021

Piknik rodzinny i biesiada na świeżym powietrzu. Smakołyki i zabawy plenerowe, warsztaty i animacje dla najmłodszych, wybór roślin do ogrodów i mieszkań, smakołyki regionalne nie tylko z Polski. Dary Ziemi w gdyńskim parku Kolibki będzie trwał trzy dni – od 24 do 26 września 2021 r.

Doroczny kiermasz to prezentacja ponad 200 firm z całego kraju i zagranicy, sprzedaż i promocja płodów rolnych, warzyw i owoców, tradycyjnych i zdrowych produktów kuchni polskiej i regionalnej, oferty ogrodnicza i rzemiosła regionalnego.

Dary Ziemi

Od prawie 30 lat pod koniec września w parku Kolibki przy al. Zwycięstwa 291 w Gdyni-Orłowie odbywa się plenerowy piknik rodzinny Dary Ziemi. To spotkanie ludzi kochających naturę, tradycje i jesienne klimaty. Wydarzenie symbolicznie kończy lato i zaczyna sezon jesienny – czas zbiorów i przetwarzania darów ziemi, a także spotkania z kulturą i tradycją. Dary Ziemi to piknik rodzinny i biesiada na świeżym powietrzu. Na dzieci czekają różne atrakcje – przejażdżki na konikach i kucach, smakołyki oraz zabawy plenerowe i kreatywne, warsztaty plastyczne i animacje. Na nowej, większej polanie zbierze się ogromna liczba food trucków i stanowisk z jedzeniem z kuchni z całego świata. Teren kiermaszowy został podzielony na polany tematyczne.

Polana Tradycji i Smaku

Tutaj można znaleźć stoiska handlowe z różnorodnymi produktami regionalnymi. Gospodynie wiejskie przyjadą z własnymi przetworami, ciastami drożdżowymi i chlebami, małe masarnie będą kusić wyrobami produkowanymi według własnych receptur, a serowarzy produktami o znakomitych walorach smakowych. Będzie można spróbować i nabyć konfitury w oryginalnych kompozycjach smakowych. Nie zabraknie producentów sękaczy, andrutów, ciast, pieczywa regionalnego z uznanych pracowni cukierniczych z całej Polski, a także świeżych i wędzonych ryb z Bałtyku oraz polskich. Na zwolenników darów lasu czekać będą grzyby, jagody, żurawina, a także nalewki, wina, cydry, miody pitne oraz inne napitki sporządzone zgodnie z regionalnymi recepturami.

Polana Biesiadna

To biesiadne spędzanie wolnego czasu z rodziną i znajomymi. Na odwiedzających czekają stoiska z tradycyjnymi specjałami z całej Polski, miejsca do odpoczynku przy ogniskach, gdzie pieczone będą mięsa na rusztach, stoiska gastronomiczne z różnorodną ofertą polskich smaków, miejsca do spokojnej konsumpcji oraz estrada, na której pojawiać się będą muzycy, by wprowadzić wszystkich w nostalgiczne polskie klimaty. Tutaj znajdzie się wszystko dla prawdziwych smakoszy i znawców tradycji kulinarnych. Będzie też okazja do spróbowania specjałów kuchni świata i obejrzenia pokazów kulinarnych i wzięcia udziału w konkursach.

Polana Eko

W tym miejscu będzie można zakupić produkty od producentów z małych gospodarstw, m.in. miody, przetwory warzywne i owocowe, ciasta, andruty i sękacze, przyprawy i suszone zioła oraz naturalne kosmetyki. Nie zabraknie też rzemieślniczych wyrobów konfekcyjnych, biżuterii, wyrobów ceramicznych, zabawek, odzieży i ozdobnych świec.

Polana Ogrodowa

Firmy i szkółki ogrodnicze z Polski zaprezentują jesienną ofertę na aranżacje w ogrodzie, m.in. krzewy, drzewka ozdobne i owocowe, rośliny rabatowe, wrzosy, chryzantemy, cebule kwiatowe, kłącza, duży wybór ziół, traw ozdobnych, bylin na skalniaki, sadzonki truskawek, malin i poziomek oraz nawozy i narzędzia ogrodowe. Ponadto, wystawcy zachęcą odwiedzających ofertą galanterii ogrodowej, niezbędnej w ogrodzie. Będzie można nabyć meble i sprzęty do ogrodu, na taras lub działkę, wyroby ceramiczne i drewniane, wyroby z wikliny – parawany, płoty, meble, kosze, a także świeczniki, poidełka dla ptaków, latawce, drewniane rzeźby i artystyczną ceramikę ogrodową. Wśród nowości warto zwrócić uwagę na piwniczki.

Więcej informacji znajduje się na Facebooku

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.