Samorząd
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2022/07/P1000048-scaled.jpg Takiego konkursu jeszcze nie było. Zaprezentujcie swój powiat na dożynkach w Debrznie!

Takiego konkursu jeszcze nie było. Zaprezentujcie swój powiat na dożynkach w Debrznie!

Fragment mapy Województwa Pomorskiego. Fot. Aleksander Olszak
11.07.2022
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
11.07.2022

Takiego konkursu jeszcze nie było. Podczas Pomorskiego Święta Plonów – Dożynek Wojewódzkich, które odbędą się 17 i 18 września 2022 r. w Debrznie powiaty z całego Pomorza stworzą Miasteczko Powiatów. Powiat, który przygotuje najlepsze stoisko otrzyma pamiątkową statuetkę i zaszczytny tytuł pierwszego zwycięzcy konkursy „Najlepsza Prezentacja Powiatu”.

Zgłoszenia do konkursy można nadsyłać do 29 lipca 2022 r.

Wyjątkowy konkurs

Nasz region posiada bogate tradycje kulturowe czy kulinarne.

– Wraz z atrakcjami turystycznymi to niezmiernie istotne elementy, które decydują o rozwoju gospodarczym Pomorza – podkreśla Józef Sarnowski, członek zarządu województwa pomorskiego. – Znając zaangażowanie starostów w tego typu inicjatywy zapraszam do udziału w pierwszym konkursie „Najlepsza Prezentacja Powiatu” – dodaje.

Konkurs odbędzie się podczas Pomorskiego Święta Plonów – Dożynek Wojewódzkich w Debrznie. A na czym będzie polegać?

Najlepsza prezentacja

Dożynki to idealna okazja do zaprezentowania się mieszkańcom całego regionu, ale i gościom spoza Pomorza.

– Konkurs ma na celu aktywizację społeczności, kultywowanie i upowszechnianie tradycji, obyczajów, promowanie lokalnego rzemiosła i produktów tradycyjnych – opisuje Józef Sarnowski.

Okazją do tego będzie właśnie Miasteczko Powiatów. Na co uwagę zwracać będzie konkursowa komisja? Oceniane będą cztery punkty.

– To aranżacja stoiska, zaangażowanie mieszkańców w realizację prezentacji, promocja powiatu, jego historii, tradycji i rozwoju oraz prezentowany program artystyczny – wylicza Krzysztof Pałkowski, dyrektor Departamentu Środowiska i Rolnictwa UMWP.

Co istotne, stoiska nie mogą mieć charakteru komercyjnego.

–  Wszystkim zapewniamy domki i podłączenie do prądu – dodaje.

Zwycięzca konkursu ogłoszony zostanie w niedzielę 18 września 2022 r. Otrzyma statuetkę i pamiątkowy dyplom.

– Stwórzmy wspólnie Miasteczko Powiatów. Pokażmy, jak barwne i wspaniałe dziedzictwo kulturowe posiada Pomorze – zaprasza Józef Sarnowski.

Ważne informacje

Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego do 29 lipca 2022 r. Zgłoszenia może dokonać wyłącznie starosta powiatu. Do konkursu można zgłosić tylko jedną prezentację z danego powiatu. W zgłoszeniu należy opisać planowaną prezentację. Reprezentacja powiatu może liczyć nie więcej niż 10 osób.

Zobacz szczegółowy Regulamin Konkursu Najlepsza Prezentacja Powiatu 2022.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.