Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Kultura
Ta wiadomość ucieszy czytelników. W dwóch bibliotekach jest już wolny dostęp do regałów

Ta wiadomość ucieszy czytelników. W dwóch bibliotekach jest już wolny dostęp do regałów

Fot. facebook.com/BibliotekaPublicznaGdansk

Od 1 lipca 2020 r. w dwóch filiach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku można samemu wyszukiwać książki na regałach. Dotyczy to na razie Biblioteki Głównej i Biblioteki Manhattan. W pozostałych filiach wolny dostęp będzie stopniowo przywracany do września.

Dostęp do regałów jest możliwy przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

 

Samodzielnie do regałów

Możliwość samodzielnego wyszukiwania książek, to jedna z najbardziej oczekiwanych przez czytelników zmian. Od 1 lipca 2020 r.  została przywrócona w dwóch filiach WiMBP w Gdańsku. Dotyczy to Biblioteki Głównej wraz z Audioteką oraz Biblioteką dla Dzieci oraz Biblioteki Manhattan. Zanim jednak czytelnicy wejdą między regały w poszukiwaniu książek trzeba spełnić jeden warunek, mianowicie zdezynfekować ręce lub rękawiczki. Pojemniki z płynem dezynfekcyjnym będą stać w widocznym miejscu przed wejściem. Pamiętać również należy o obowiązku zakrywania ust i nosa. Jeśli chodzi o pozostałe filie WiMBP, to przywrócenie dostępu do półek planowane jest najpóźniej we wrześniu. Takie stopniowe działanie w trwającej nadal epidemii podyktowane jest troską o bezpieczeństwo i zdrowie czytelników.

 

Można zamawiać książki

Samodzielne wyszukiwanie lektur to nie jedyne ułatwienie dla czytelników, jakie proponuje biblioteka. W obydwu filiach cały czas można zdalnie zamawiać książki, które będą czekać na odbiór u bibliotekarzy. W dalszym ciągu nie będą czynne usługi ksero, pracownia internetowa czy przestrzenie rekreacyjne.

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.