Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Ta wiadomość ucieszy czytelników. W dwóch bibliotekach jest już wolny dostęp do regałów

Ta wiadomość ucieszy czytelników. W dwóch bibliotekach jest już wolny dostęp do regałów

Fot. facebook.com/BibliotekaPublicznaGdansk

Od 1 lipca 2020 r. w dwóch filiach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku można samemu wyszukiwać książki na regałach. Dotyczy to na razie Biblioteki Głównej i Biblioteki Manhattan. W pozostałych filiach wolny dostęp będzie stopniowo przywracany do września.

Dostęp do regałów jest możliwy przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

 

Samodzielnie do regałów

Możliwość samodzielnego wyszukiwania książek, to jedna z najbardziej oczekiwanych przez czytelników zmian. Od 1 lipca 2020 r.  została przywrócona w dwóch filiach WiMBP w Gdańsku. Dotyczy to Biblioteki Głównej wraz z Audioteką oraz Biblioteką dla Dzieci oraz Biblioteki Manhattan. Zanim jednak czytelnicy wejdą między regały w poszukiwaniu książek trzeba spełnić jeden warunek, mianowicie zdezynfekować ręce lub rękawiczki. Pojemniki z płynem dezynfekcyjnym będą stać w widocznym miejscu przed wejściem. Pamiętać również należy o obowiązku zakrywania ust i nosa. Jeśli chodzi o pozostałe filie WiMBP, to przywrócenie dostępu do półek planowane jest najpóźniej we wrześniu. Takie stopniowe działanie w trwającej nadal epidemii podyktowane jest troską o bezpieczeństwo i zdrowie czytelników.

 

Można zamawiać książki

Samodzielne wyszukiwanie lektur to nie jedyne ułatwienie dla czytelników, jakie proponuje biblioteka. W obydwu filiach cały czas można zdalnie zamawiać książki, które będą czekać na odbiór u bibliotekarzy. W dalszym ciągu nie będą czynne usługi ksero, pracownia internetowa czy przestrzenie rekreacyjne.

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.