Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/a0831334-ebd2-481b-83de-8867e19c2ca7.jpg Szukasz pracy? Na Pomorzu jest to bardzo łatwe. Zobacz, ile nowych etatów powstało w 2017 roku

Szukasz pracy? Na Pomorzu jest to bardzo łatwe. Zobacz, ile nowych etatów powstało w 2017 roku

Biurowce

Ponad 3 tysiące nowych miejsc pracy w światowych korporacjach i 14 nowych inwestycji powstało w regionie. Invest in Pomerania podsumowuje miniony rok.

 

Invest in Pomerania jest inicjatywą, która pomaga inwestorom zagranicznym realizować projekty na Pomorzu.

 

Pomorskie na czele rankingów

–  Rok 2017 był rekordowy jeśli chodzi o powstawanie nowych miejsc pracy. Łącznie firmy zatrudniły 3035 nowych pracowników. Od 2011 roku odpowiedzieliśmy na ponad 800 zapytań od inwestorów. Ich efektem było zakończenie 83 procesów inwestycyjnych – mówi Wojciech Tyborowski, dyrektor Invest in Pomerania. Te wyniki potwierdzają międzynarodowe rankingi. Według Milken Institute Pomorze jest na czwartym miejscu wśród najbardziej dynamicznie rozwijających się regionów w Europie. Pod względem całkowitego wzrostu miejsc pracy województwo uplasowało się na drugim miejscu.  

 

Praca nie tylko w IT

Bezrobocie na Pomorzu cały czas spada. W 2017 roku odnotowano historyczne minimum. Stopa bezrobocia w województwie wyniosła 5,5 proc i jest to mniej niż średnia ogólnopolska. Prace można znaleźć nie tylko w biurach, ale także w sektorze przemysłowym. Dzięki rozbudowie takich zakładów jak Flex i Jabil oraz Lacroix powstało ponad 1600 miejsc pracy. Control Solution już otworzyło zakład w Baninie, a szwedzka firma Ultrafog rozwija stanowiska produkcyjne i badawcze w Tuchomiu.

 

Wiele ofert w biznesie

Sektor wsparcia biznesowego staje się powoli pomorskim znakiem rozpoznawczym. Inwestują u nas takie światowe potęgi jak: Swarovski, Ricoch, Arrow Electronics czy Marine Harvest. Tylko w 2017 roku utworzyli oni ponad 1400 miejsc pracy. Tak znaczny rozwój tej gałęzi gospodarki nie był by możliwy bez współpracy z pomorskimi szkołami wyższymi. Invest in Pomerania rozwija pilotażowy projekt Practice Your Future, gdzie przedstawiciele pomorskich firm prowadzą wykłady dla studentów Politechniki Gdańskiej.

 

Co nas czeka w 2018 r.?

Invest in Pomerania dalej zachęcać będzie inwestorów do lokowania swoich firm na Pomorzu. Miliony złotych przeznaczone będą na konkursy dla małych i średnich przedsiębiorstw. Chodzi np. o budowę magazynów i hal produkcyjnych. Jak mówi Anna Rajzer z Invest in Pomerania  –  W pierwszej połowie roku przedstawione zostaną trzy kolejne firmy, które rozpoczną działalność  w regionie. Prowadzone są też rozmowy z kilkoma innymi potencjalnymi inwestorami.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.