Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2021/02/DSC_3415-scaled.jpg Sztuka na poddaszu. W nowej galerii w Widzinie można zobaczyć prace lokalnych twórców

Sztuka na poddaszu. W nowej galerii w Widzinie można zobaczyć prace lokalnych twórców

Mat. prasowy Urzędu Gminy Kobylnica
23.02.2021
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
23.02.2021

W Widzinie koło Kobylnicy 19 lutego 2021 r. otwarta została Galeria Twórców Ludowych. To miejsce, w którym lokalni artyści będą mogli prezentować efekty swoje pracy. Placówka powstała dzięki pomocy finansowej budżetu województwa pomorskiego w ramach programu Aktywne Sołectwo Pomorskie.

Galeria Twórców Ludowych w Widzinie stworzona została jako miejsce do ekspozycji i promocji lokalnej sztuki. Mieści się na wyremontowanym poddaszu budynku świetlicy wiejskiej. Prezentowane są tam prace Grażyny Chaleckiej, Romany Małeckiej, Stanisława Naszki oraz Czesława Guita. Uzupełnieniem jest prywatna kolekcja dzwonków wójta Kobylnicy Leszka Kulińskiego.

Nowe miejsce dla lokalnych artystów

Projekt „Sztuka na poddaszu – Galeria Twórców Ludowych w Widzinie” kosztował prawie 22 tys. zł i został zrealizowany przy udziale środków z budżetu województwa pomorskiego w ramach programu Aktywne Sołectwo Pomorskie. Dzięki temu możliwy był zakup i montaż wyposażenia, m.in. sprzętu technicznego, systemów wystawienniczych i oświetlenia.

– Ogromnie cieszę się z realizacji tego projektu, ponieważ wśród mieszkańców całego naszego regionu są przecież osoby, które, choć posiadają ogromny talent, wciąż poszukują miejsca, w którym mogą prezentować efekty swojej twórczości szerszej publiczności. Wzbogaci to nie tylko ofertę kulturalną, ale również zapewni alternatywny sposobów spędzania wolnego czasu poza domem, w gronie sąsiadów i współmieszkańców – mówił w czasie otwarcia obiektu wójt Leszek Kuliński.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.