Przez całe wakacje odbędzie się 12 pokazów w poniedziałki i wybrane wtorki, od 24 czerwca do 6 sierpnia 2024 r. Wszystkie projekcje rozpoczynać się będą o godz. 21.30 na Scenie Letniej Teatru Miejskiego w Gdyni przy wejściu na plażę nr 17 (dojście od ulicy Świętopełka lub Plażowej).

Jakie filmy zobaczymy w tym roku?

Podobnie jak w latach ubiegłych wieczorne pokazy kina plenerowego w Gdyni-Orłowie poświęcone będą najciekawszym filmom ubiegłych lat, które zdobyły nagrody i wyróżnienia na festiwalach w Cannes, Berlinie czy Wenecji, zdobyły Oskary czy Europejskie Nagrody Filmowe.

– Czeka nas więc wakacyjne kino w najlepszymi, najciekawszymi a niekiedy i najbardziej kontrowersyjnymi pozycjami filmowymi, ale zdecydowanie obowiązkowymi do objerzenia – mówi Anna Kądziela-Grubman, dyrektorka programowa Kina Letniego w Orłowie.

Filmem otwarcia cyklu pokazów będzie najbardziej szalony film ostatnich lat „Wszystko, wszędzie, naraz” w reżyserii duetu Dan Kwan i Daniel Scheinert, którzy na ubiegłorocznych Oskarach zdobyli aż siedem statuetek. Jest o wybuchowe połączenie komedii, kina akcji, science-fiction z parodią kina gatunkowego i autorskiego, które nie tylko bawi, ale też przemyca cenne uwagi o współczesnym świecie.

Z tegorocznych nowości zobaczyć będzie można tak mocne tytuły, jak: „Anatomia upadku” dramat sądowo-rodzinny francuskiej reżyserki Justine Triet, za który zdobyła Złotą Palmę w Cannes i Oskara za najlepszy scenariusz oryginalny, „Obsesja” Todda Haynesa, nominowany do Złotej Palmy i Oskarów majstersztyk kina psychologicznego z rewelacyjnymi kreacjami Julianne More i Natalie Portman, „Perfect Days” mistrza europejskiego kina Wima Wendersa, będące afirmacją prostoty i piękna życia, czy „Priscilla” Sophi Coppoli, opowiadający o burzliwym małżeństwie Elvisa Presleya i młodziutkiej dziewczyny.

Obejrzeć będzie można także: „Poprzednie życie” kanadyjsko-koreańskiej reżyserki Celine Song, współczesne love story, którego akcja rozgrywa się w wielkich metropoliach Nowego Jorku i Seulu, „Miłość bez ostrzeżenia” Rebecci Miller, błyskotliwą komedię o miłości, twórczości, kryzysie tożsamości utrzymaną w klimacie intelektualnych komedii Woody’ego Allena oraz surrealistyczną komedię „Dream Scenario” Kristoffera Borgliego, w roli głównej z Nicolasem Cage’em, który z szarego, neurotycznego wykładowcy akademickiego zamienia się w celebrytę na miarę mediów społecznościowych.

W programie nie zabraknie też surowego kina nordyckiego przepełnionego czarnym humorem. Zaprezentowane zostaną dwa filmy islandzkie: surrealistyczne kino drogi Hilmara Oddssona „Matka siedzi z tyłu” oraz zwariowana komedia „Latanie dla początkujących” Gunnara Sigurðssona.

.

Program pokazów 14. sezonu Kina Letniego w Orłowie

24 czerwca, poniedziałek, godz. 21.30
„Wszystko wszędzie naraz”
reż. Dan Kwan, Daniel Scheinert, USA, 2022, 2 godz. 20 min.

25 czerwca, wtorek, godz. 21.30
„Anatomia upadku”
reż. Justine Triet, Francja, 2023, 2 godz. 30 min.

1 lipca, poniedziałek, godz. 21.30
„Priscilla”
reż. Sophia Coppola, USA, 2023, 1 godz. 50 min.

2 lipca, wtorek, godz. 21.30
„Strefa interesów”
reż. Jonathan Glazer, Wielka Brytania / Polska, 2023, 1 godz. 46 min.

8 lipca, poniedziałek, godz. 21.30
„Miłość bez ostrzeżenia”
reż. Rebecca Miller, USA, 2023, 1 godz. 42 min.

9 lipca, wtorek, godz. 21.30
„Bracia ze stali”
reż. Sean Durbin, USA, 2023, 2 godz. 12 min.

15 lipca, poniedziałek, godz. 21.30
„Poprzednie życie”
reż. Celine Song, USA/Korea Południowa, 2023, 1 godz. 46 min.

22 lipca, poniedziałek, godz. 21.30
„Obsesja”
reż. Todd Haynes, USA, 2023, 1 godz. 53 min.

23 lipca, wtorek, godz. 21.30
„Matka siedzi z tyłu”
reż. Hilmar Oddsson, Islandia/Estonia, 2022, 1 godz. 52 min.

29 lipca, poniedziałek, godz. 21.30
„Dream Scenario”
reż. Kristoffer Borgli, USA, 2023, 1 godz. 40 min.

5 sierpnia, poniedziałek, godz. 21.30
„Perfect Days”
reż. Wim Wenders, Japonia/Niemcy, 2023, 2 godz. 3 min.

6 sierpnia, poniedziałek, godz. 21.30
„Latanie dla początkujących”
reż. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson, Wielka Brytania/Islandia, 2023, 1 godz. 37 min.

Każdy seans rozpocznie się od kilkunastominutowego bloku filmów krótkometrażowych: fabuł, animacji i teledysków prezentowanych na festiwalach w Cannes, Wenecji czy Toronto.

Bilety w cenie 19 zł dostępne są na stronie internetowej: www.kinoletnie.info

Uwaga! W przypadku złych warunków pogodowych pokazy będą przenoszone na inny termin.