Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Światło, muzyka elektroniczna i eksperymentalna. Open Source Art Festival w Sopocie

Światło, muzyka elektroniczna i eksperymentalna. Open Source Art Festival w Sopocie

Julien Bayle

Pokazy audiowizualne oparte na połączeniu dźwięku ze światłem i ciemnością. Kompozytorzy posługujący się światłem w sposób twórczy i innowacyjny oraz wielowymiarowa instalacja multimedialna. Festiwal rozpocznie się w piątek, 22 września 2017 r.

 

Według C.G. Junga, „Oświecenia nie doznajemy, gdy badamy światło, lecz gdy uświadamiamy sobie istnienie ciemności”. Ten cytat zainspirował organizatorów i stał się myślą przewodnią programu VII edycji Open Source Art Festival.

 

Światło i ciemność

Światło będzie pełnić funkcję przejścia między tym co rzeczywiste a tym co wirtualne. Ciemność będzie odbijać nasze pragnienia i deformować, przekształcać nasze odczucie rzeczywistości. We współczesnym świecie oba wymiary mieszają się i przenikają, tworząc nowy typ rzeczywistości hybrydowej.  Wydarzenia projektu stanowią program o najpełniejszym, wieloaspektowym spojrzeniu na wizualność, światło, ciemność oraz możliwości jego użycia. To prezentacja najciekawszych projektów audiowizualnych oraz instalacji artystycznych, które traktują światło i ciemność jako narzędzie krytyczne, pozwalające uchwycić i wyrazić najważniejsze przemiany dokonujące się we współczesnym świecie.

 

 

Dodatkowa projekcja

Przestrzeń Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie jest doskonałym miejscem do kontemplacji źródłowych dźwięków zaproszonych artystów. Dodatkowo, w ramach 7. edycji, w Teatrze na Plaży zaprezentowana będzie Art Installation02, wielowymiarowa instalacja multimedialna Rainera Kohlbergera w formie wieloekranowej projekcji i kwadrofonicznej konstrukcji dźwiękowej.

 

Open Source Art Festival

To międzynarodowy, trzydniowy festiwal muzyki elektronicznej i eksperymentalnej. Motywem przewodnim VII edycji festiwalu jest światło i ciemność. To kontynuacja zagadnienia poruszonego w roku 2016. Zaproszeni kompozytorzy w swoich pracach posługują się światłem i czynią to w twórczy i innowacyjny sposób. Technologicznej zręczności towarzyszy świadomość estetycznego i krytycznego potencjału nowych mediów, które pozwalają nie tylko przekroczyć granice gatunkowe i stylistyczne, ale także rozświetlić sztukę i muzykę na nowe znaczenia.

 

 

VII Open Source Art Festival

  • 22-24 września 2017 r., piątek-niedziela
  • Państwowa Galeria Sztuki
    plac Zdrojowy 2 w Sopocie
  • Teatr na Plaży
    al. Mamuszki 2 w Sopocie

Program

22 września 2017 r., piątek
godz. 21.00
– Julien Bayle
godz. 22.00 – Joshua Sabin
godz. 23.00 – Shxcxchcxsh + Pedro Maia

23 września 2017 r., sobota
godz. 21.00
– Myriam Bleau
godz. 22.00 – Yves De Mey
godz. 23.00 – Roly Porter + MFO

24 września 2017 r., niedziela
godz. 20.00
– Gábor Lázár
godz. 21.00 – Caterina Barbieri

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.