Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/e7d433db-2981-4816-ba77-9da45ee267f0.jpg Sukces 2017 roku w ochronie zdrowia. Dwie nagrody dla Pomorza. Kto otrzymał wyróżnienie?

Sukces 2017 roku w ochronie zdrowia. Dwie nagrody dla Pomorza. Kto otrzymał wyróżnienie?

Laureaci konkursu Sukces Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny

Elżbieta Rucińska-Kulesz, dyrektor Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Fundacja Vivadental otrzymały nagrody. Uroczyste wręczenie odbyło się na Zamku Królewskim w Warszawie, 11 stycznia 2018 r.

 

Sukces Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny to konkurs organizowany przez wydawnictwo Termedia oraz czasopismo „Menedżer Zdrowia”. Już po raz 17. przyznano nagrody dla najlepszych osób oraz podmiotów, które szczególnie wyróżniły się na polu polskiej medycyny. Konkursowa gala to jedna z najbardziej prestiżowych uroczystości środowiska medycznego.

 

Najlepsi z Pomorza

Elżbieta Rucińska-Kulesz, dyrektor Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ otrzymała wyróżnienie w kategorii Lider Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – zdrowie publiczne. Przyznano je „za sprawne i szybkie wdrożenie na Pomorzu sieci szpitali”.
Elżbieta Rucińska-Kulesz jest pediatrą, absolwentką Akademii Medycznej w Gdańsku. Pracowała w ministerstwie zdrowia. Była zastępcą dyrektora w Szpitalu Powiatowym imienia Aleksandra Majkowskiego w Kartuzach, a następnie w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. Od 4 lipca 2016 r. kieruje Pomorskim Oddziałem NFZ.

Fundacja Vivadental, European Dental Implant Institute Vivadental w Gdańsku zdobyła nagrodę w kategorii Lider Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – działalność charytatywna.
Fundacja Vivadental zajmuje się budowaniem i promowaniem w społeczeństwie świadomości w zakresie profilaktyki i ochrony zdrowia, w szczególności profilaktyki stomatologicznej. Do jej głównych działań należą m.in.: edukacja stomatologiczna i promocja zdrowia na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie profilaktyki, estetyki uśmiechu, higieny jamy ustnej, prowadzenia zdrowego stylu życia. Fundacja organizuje wiele akcji np. bale i koncerty charytatywne. Dba o uśmiech najmłodszych i najstarszych. W 2017 r. organizowała takie projekty jak: uniwersytet zdrowego uśmiechu, zdrowy uśmiech w każdym wieku, uśmiechnięte soboty, indywidualny leczenie osób chorujących na oligodnocję.

Kto decydował?

W skład 27-osobowej kapituły konkursu wchodzą najbardziej wpływowe osoby ze świata medycyny, m.in. byli ministrowie zdrowia oraz szefowie najważniejszych organizacji sektora medycznego.

Nagrody przyznawane są w dziewięciu kategoriach. Kandydatów mogły zgłaszać organizacje społeczne, zawodowe, związki pracodawców, a także indywidualne osoby. Na propozycje czekano do  31 października 2017 r. 

Kategorie konkursowe:

  • Menedżer Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – placówki publiczne
  • Menedżer Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – placówki prywatne
  • Lider Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – innowacyjny szpital
  • Lider Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – zdrowie publiczne
  • Lider Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – działalność edukacyjno-szkoleniowa
  • Lider Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – działalność charytatywna
  • Lider Roku 2017 w Ochronie Zdrowia – media i public relations
  • Osobowość Roku 2017 w Ochronie Zdrowia 
  • Nagroda specjalna konkursu Gwiazda – Ambasador Zdrowia 
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.