Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Spotkanie z minister Dorotą Pyć

Spotkanie z minister Dorotą Pyć

Kilka tygodni wcześniej, na stanowisku wiceministra zajmującego się gospodarką morską i drogami śródlądowymi, Anną Wypych-Namiotko zastąpiła prof. Dorota Pyć.

3 grudnia 2013 roku w Warszawie doszło do spotkania przedstawicieli Zespołów ds. Rewitalizacji MDW E 70 oraz MDW E 40 z minister Dorotą Pyć. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele marszałków województw: lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Zespoły przedstawiły zadania, które od lat realizują. Przewodniczący Zespołu ds. MDW E 70 Zbigniew Ptak przekazał komplet opracowań dot. rewitalizacji polskiego odcinka tej drogi wodnej. Dyskusja dotyczyła możliwości podpisania przez Polskę Konwencji AGN i zakresu rewitalizacji dróg wodnych w okresie 2014-2020.

Minister Dorota Pyć zaproponowała, aby takie spotkania odbywały się cyklicznie. Podczas kolejnego spotkania będą omawiane tzw. „wąskie gardła” w procesie aktywizacji turystyki i transportu na drogach wodnych.