Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/4124a364-f9cc-4909-a70b-7c499bd9040c.jpg Spotkajmy się pomiędzy literaturą i teatrem. Przed nami dziesiąta edycja festiwalu Between

Spotkajmy się pomiędzy literaturą i teatrem. Przed nami dziesiąta edycja festiwalu Between

Scena ze spektaklu „Ruscy"

Dziesiąta edycja festiwalu Between.Pomiędzy rozpocznie się 13 maja 2019 r. Przez tydzień Trójmiasto będzie gościć nie tylko artystów, ale także naukowców i literaturoznawców. W organizację tego wydarzenia włączył się m.in. Teatr Wybrzeże.

 

Temat przewodni tegorocznego Between.Pomiędzy brzmi „Wyspa”. Organizatorzy traktują to hasło dosłownie, m.in. zapraszając twórców z Irlandii i Wielkiej Brytanii, ale jednocześnie pozostają otwarci na inne, mniej oczywiste jego odczytania.

 

W tym roku festiwal organizowany jest w ramach obchodów 50-lecia Uniwersytetu Gdańskiego. Wezmą w nim udział zarówno humaniści, jak i badacze nauk ścisłych. Jego głównym celem jest zapewnienie przestrzeni do dyskusji świata sztuki ze światem uniwersyteckim. Festiwal da okazję, aby prowadzone na Uniwersytecie Gdańskim badania z zaciszy gabinetów w sposób praktyczny wprowadzić w przestrzeń publiczną.

 

Na scenach Wybrzeża

Dzięki wieloletniej współpracy organizatorów festiwalu z Teatrem Wybrzeże możliwe będą prezentacje przedstawień zaproszonych zespołów teatralnych.

Na deskach Sceny Kameralnej w Sopocie będzie można obejrzeć niecodzienny koncert performatywny „Raport Kasandry” w reżyserii Grzegorza Brala, przygotowany przez Teatru Pieśń Kozła z Wrocławia. Planowany jest również praktyczny warsztat Alicji Bral inspirowany jej pracą jako dramaturga spektaklu „Wyspa” wrocławskiego teatru.

Jak co roku, w ramach festiwalu prezentowane będzie też przedstawienie Teatru Wybrzeże. Tym razem na scenie Starej Apteki w Gdańsku będzie można zobaczyć spektakl „Ruscy” Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego.

Teatr Wybrzeże „Ruscy”

  • 18 maja 2019 r., sobota, godz. 17.00
  • scena Stara Apteka
  • ul. Teatralna 2
  • Gdańsk

 

Teatr Pieśń Kozła „Raport Kasandry”

  • 19 maja 2019 r., niedziela, godz. 19.00
  • Scena Kameralna im. Joanny Bogackiej
  • ul. Bohaterów Monte Cassino 30
  • Sopot

 

Bilety na spektakle dostępne są w kasach Teatru Wybrzeże.

 

Plakat festiwalu Between

 

Szczegółowe informacje nt. wydarzeń organizowanych w ramach Festiwalu Literatury i Teatru Between.Pomiędzy dostępne są na stronie internetowej: http://www.between.org.pl/

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.