Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2021/07/223949921_1450835455275006_5494431586107566030_n.jpg Jarmark św. Dominika, Uliczka Pomorska. Fot. Karol Stańczak

Spotkajmy się na Uliczce Pomorskiej. Ostatni dzień Jarmarku Św. Dominika

Fot.Karol Stańczak
14.07.2021
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
AUTOR
Marcin Szumny
Marcin
Szumny
14.07.2021

Samorząd województwa pomorskiego kolejny już raz włącza się w organizację Jarmarku św. Dominika w Gdańsku. Na ulicy Szerokiej utworzona zostanie specjalna strefa regionalna, nazwana Uliczką Pomorską. Będzie tam można m.in. spotkać regionalnych artystów oraz wziąć udział w Pomorskiej Przygodzie.

 

Co nas czeka?

Od 26 lipca do 15 sierpnia na Uliczce Pomorskiej spróbować będzie można potraw pochodzących od lokalnych producentów, przetwórców i restauratorów zrzeszonych w Pomorskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego.

Ponadto, promowane będą: pomorska kultura ludowa, dzieła regionalnych twórców oraz projekty artystyczne realizowane w ramach Pomorskiego Inkubatora Kultury. Artyści zaprezentują wykonane przez siebie dzieła: ceramikę, rzeźby czy obrazy oraz opowiedzą, jakimi metodami powstają ich prace, co jest dla nich inspiracją i jakich technik używają. Będzie wtedy można wydobyć od artystów tajemnice, które zazwyczaj skrywają dla siebie.

Na Uliczce Pomorskiej znajdą się również stoiska podmiotów ekonomii społecznej, które w swojej działalności zatrudniają osoby wykluczone lub zagrożone wykluczeniem społecznym, m.in. z niepełnosprawnościami czy długotrwale bezrobotne. Wśród wystawców pojawią się fundacje, stowarzyszenia i spółdzielnie socjalne z Trójmiasta, Słupska, Rumi czy Sztumu.

Dodatkowo, będzie tam można wziąć udział w Pomorskiej Przygodzie, czyli interaktywnych grach rodzinnych promujących turystyczne walory naszego regionu, takich jak np. plażowa piaskownica, regaty miniaturowych statków, rycerskie turnieje i skarby gotyckich zamków czy świat kaszubskich bajek. Na koniec każdy będzie mógł napełnić butelkę z barwnym morskim piaskiem i bałtycką solą. Będzie to doskonała pamiątka z wakacyjnych odwiedzin regionu pomorskiego.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.