Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Spełni się marzenie młodych sportowców. Otwarcie hali sportowej przy OSW nr 2 w Wejherowie

Spełni się marzenie młodych sportowców. Otwarcie hali sportowej przy OSW nr 2 w Wejherowie

Wizualizacja hali sportowej

Po 96-latach Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Wejherowie doczeka się nowoczesnego obiektu sportowego. Otwarcie wielofunkcyjnej hali sportowej odbędzie się w piątek, 29 września 2017 r., o godz. 14.00. Uroczystość będzie połączona z obchodami Międzynarodowego Tygodnia Głuchych, który przypada na koniec września.

 

– Największym marzeniem młodych sportowców, ćwiczących do tej pory w bardzo trudnych warunkach na boisku szkolnym, było powstanie hali sportowej, pod której dachem mogliby rozwijać swój talent od najmłodszych lat – podkreśla Ewelina Lulińska-Kuklik, dyrektor OSW nr 2 w Wejherowie.

 

Oczekiwana inwestycja

Budowa obiektu rozpoczęła się w 2016 r. Powstała nie tylko duża hala sportowa, ale także pomieszczenia do ćwiczeń i rehabilitacji, siłownia, cztery szatnie oraz winda. Budynek w całości został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Będzie on pełnić funkcję przyszkolnej sali gimnastycznej z możliwością organizacji imprez zewnętrznych.

– Najbardziej z otwarcia hali cieszą się nauczyciele wychowania fizycznego, a przede wszystkim nasi wychowankowie, którzy trenują w działającym przy ośrodku uczniowskim klubie sportowym Olimp. Klub znany jest z wielu sukcesów na skalę regionu i kraju, a nawet Europy. Dla osób z dysfunkcją słuchu ruch i naturalna potrzeba rywalizacji to najlepsza forma rehabilitacji – dodaje dyrektor Lulińska-Kuklik.

Inwestycja kosztowała prawie 6,4 mln zł, z czego ponad 4 mln pochodziło ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, a 2 mln zł to dotacja Funduszy Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.