Zdrowie
KTG w słupskim szpitalu. Fot. materiał prasowy szpitala

Słupsk. Nowe aparaty KTG kupione dzięki środkom z budżetu województwa

KTG w słupskim szpitalu. Fot. materiał prasowy szpitala
05.11.2021
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
05.11.2021

Oddział ginekologiczno-położniczy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku zyskał cztery nowe aparaty KTG. Sprzęt kosztował prawie 50 tys. zł.

Nowe urządzenia zastąpiły wysłużone aparaty.

Do czego służy KTG?

KTG to urządzenie, które służy do rejestracji i zapisu akcji serca płodu i czynności skurczowej mięśnia macicy u kobiet w zaawansowanej ciąży i podczas porodu. Badanie KTG pozwala na wykrycie zagrażającego życiu niedotlenienia płodu. Aparaty, które trafiły do szpitala w Słupsku kosztowały dokładnie 47 520 zł. Środki przekazał szpitalowi samorząd województwa pomorskiego.

– Aparaty KTG, które wcześniej były na oddziale to starszy, wysłużony sprzęt. Nowe urządzenia zapewnią jeszcze większe bezpieczeństwo naszym pacjentkom, które spodziewają się dziecka i komfort pracy lekarzom i położnym – mówi prezes szpitala Andrzej Sapiński.

Wymiana sprzętu trwa

Z budżetu województwa pomorskiego do słupskiego szpitala w najbliższym czasie trafią urządzenia o wartości łącznie ponad 6,6 mln zł.

– Już wkrótce na innych oddziałach naszego szpitala pojawią się m.in.: aparaty USG, RTG, lampy operacyjne, sprzęt dla zakładu patomorfologii oraz najbardziej wartościowe i niezbędne do przeprowadzania skomplikowanych operacji neurochirurgicznych urządzenie typu O-Arm z neuronawigacją  – dodaje wiceprezes szpitala Anetta Barna-Feszak.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.