Środowisko
Sztorm

Setki interwencji strażaków, czyli wichura nad Pomorzem

Fot. Aleksander Olszak
14.10.2020
AP

AP
14.10.2020

W związku z sytuacją pogodową w całym kraju strażacy interweniowali już ponad tysiąc razy. Jak wygląda sytuacja na Pomorzu?

 

Instytut Gospodarki Wodnej i Meteorologii – Państwowy Instytut Badawczy wydał ostrzeżenia meteorologiczne między innymi dla województwa pomorskiego.

 

Dużo interwencji

Jak podaje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku do godziny 8 rano w środę podjętych zostało 226 interwencji. Najwięcej dotyczyło Gdańska oraz powiatu kartuskiego. Większość interwencji związana była z usuwaniem powalonych drzew i gałęzi. Dwie interwencje (w powiatach puckim i lęborskim) dotyczyły przyborów wód.

 

Zamknięte parki

W Gdańsku oraz Sopocie zamknięte został parki oraz cmentarze. Nie można wejść także na molo w Brzeźnie oraz głowicę molo w Sopocie. Nieczynne są także cztery odziały Muzeum Narodowego w Gdańsku, które znajdują się w parkach, tj.: Oddział Sztuki Nowoczesnej, Oddział Etnografii oraz Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie i Muzeum Tradycji Szlacheckiej w Waplewie Wielkim.

 

Komunikacja

Do tej pory zarówno przewoźnicy drogowi jak i kolejowi nie zgłaszali poważniejszych utrudnień w ruchu. W Gdańsku, z uwagi na zerwanie trakcji, wstrzymany został ruch tramwajowy pomiędzy Strzyżą a Oliwą. Dodatkowo drobne opóźnienia występują w komunikacji autobusowej w Trójmieście. Ruch lotniczy w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku odbywa się bez zakłóceń.

 

Co dalej w pogodzie?

W środę w dalszym ciągu przewidywane są opady deszczu oraz silny, porywisty, północno-wschodni wiatr, który w strefie brzegowej będzie osiągać siłę 9-10 w skali B. Według prognoz wiatr ma uspokoić się około południa.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.