Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Kultura
Są młodzi, zdolni i odnoszą sukcesy. Aktorzy Teatru Wybrzeże nominowani do Nagrody Młodzi Twórcy Kultury

Są młodzi, zdolni i odnoszą sukcesy. Aktorzy Teatru Wybrzeże nominowani do Nagrody Młodzi Twórcy Kultury

Magdalena Gorzelańczyk i Piotr Biedroń

Magdalena Gorzelańczyk i Piotr Biedroń – aktorzy z Teatru Wybrzeże zostali nominowani do Nagrody Młodzi Twórcy Kultury. Do środy, 28 listopada 2018 r. można oddać na nich swój głos w plebiscycie internautów.

 

Nagroda Młodzi Twórcy Kultury jest jedną z najważniejszych nagród artystycznych w Gdańsku, honorującą młodych twórców (do 35. roku życia), którzy zdążyli już zaistnieć nie tylko w lokalnym środowisku artystycznym, ale znani są również w kraju i za granicą.

Laur otrzymują cztery osoby. Trzy wybierane są przez kapitułę, w skład której wchodzą przedstawiciele władz miasta, instytucji kulturalnych, a także laureaci z lat ubiegłych. Czwarta wskazywana jest przez internautów.
 

W tym roku wśród siedmiu nominowanych do nagrody znaleźli się aktorzy Teatru Wybrzeże:

  • Magdalena Gorzelańczyk – absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie (Filia we Wrocławiu). Laureatka Nagrody Aktorskiej na 35. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za rolę w spektaklu „Szantaż”.
  • Piotr Biedroń – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. W 2017 r. otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Festival Francophone Namur w Belgii, a w 2018 r. Nagrodę Specjalną Marszałka Województwa Pomorskiego im. prof. Jana Ciechowicza.

 

Swój głos w plebiscycie można na nich oddać do środy, 28 listopada 2018 r. na stronie internetowej Gazety Wyborczej Trójmiasto. Laur, statuetka oraz nagrody pieniężne w wysokości 10 tys. zł zostaną wręczone w piątek, 30 listopada o godz. 19.00 w klubie Żak.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.