Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2023/08/327220657_1537859000049325_6162557808689654844_n.jpg Rusza nabór na zajęcia w pracowniach artystycznych w Słupsku i Ustce. Zapisy trwają

Rusza nabór na zajęcia w pracowniach artystycznych w Słupsku i Ustce. Zapisy trwają

Fot. materiał prasowy BGSW
01.09.2023
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
01.09.2023

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zachęca osoby zainteresowane rzeźbą, ceramiką, fotografią, filmem i sitodrukiem do udziału w zajęciach cyklicznych w różnych pracowniach specjalistycznych. Warsztaty będą prowadzone dla młodzieży i dorosłych w grupach, raz w tygodniu.

Udział w jest odpłatny.

Pracownia sitodruku w Galerii Kameralnej w Słupku przy ul. Partyzantów 31 a

Zajęcia skierowane są dla młodzieży i dorosłych, którzy są zainteresowani rozwojem artystycznym i chcą zagłębiać wiedzę dotyczącą sitodruku. Pracownia jest też otwartą przestrzenią do twórczych eksperymentów w dziedzinach artystycznych jak: rysunek, fotografia, monotypia lub linoryt.

sitodruk eksperymentalny – wtorki, godz.  16.00-19.00

Zajęcia mają na celu rozwinięcie umiejętności z sitodruku poprzez eksperymentalne podejście do używanych materiałów oraz intuicyjne odkrywanie nowych możliwości związanych z tą dziedziną grafiki. Uczestnicy będą mieli możliwość odkrywania nowych pomysłów poprzez zagłębianie się różnych twórczych dziedzinach jak np.: fotografia, ilustracja czy tkanina artystyczna. Intuicyjne podejście do pracy pomoże uczestnikom rozwinąć techniczne oraz poszerzyć wrażliwość w dziedzinie projektowania oraz sztuki współczesnej.

Udział w zajęciach pracowni jest odpłatny – 110 zł na miesiąc

sitodruk użytkowy –  środy, godz. 16.00- 19.00

Celem zajęć jest przybliżenie procesów projektowania oraz rozwijanie pomysłów uczestników od fazy początkowej po końcową. Spotkania mają na celu pokazania zainteresowanym możliwości zastosowań sitodruku w dziedzinie designu i kontynuowanie nabytych umiejętności w ich dalszych projektach.

Udział w zajęciach pracowni jest odpłatny – 110 zł na miesiąc

zajęcia dla seniorów – czwartki godz. 11.00-14.00

Celem spotkań jest rozwinięcie technicznych oraz manualnych umiejętności w dziedzinie sitodruku oraz poszerzenia wiedzy w zastosowaniu tej techniki na płaszczyźnie sztuki współczesnej i projektowania.

Udział w zajęciach pracowni jest odpłatny – 110 zł na miesiąc.

Kontakt – specjalistka ds. edukacji artystycznej w pracowni sitodruku Sylwia Starkowska, tel. +48 798 402 158, e-mail: s.starkowska@bgsw.pl.

Pracownia fotograficzno-filmowa w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce przy ul. Zaruskiego 1a

Zajęcia skierowane są do osób, które fascynuje każdy rodzaj realizacji fotografii i filmu – bez względu na stopień zaawansowania. W trakcie warsztatów uczestnicy zapoznają się z różnymi technikami rejestracji i prezentacji obrazu.

pracownia fotograficzno-filmowa grupa I – czwartki, godz. 17.00

Zajęcia mają one na celu przybliżenie współczesnych technik rejestracji i obróbki obrazu oraz jego miejsca w sztuce współczesnej. Warsztaty mają charakter dwupłaszczyznowy – teoretyczny, podczas których prowadzący prezentuje zasady pracy z aparatem i kamerą oraz praktyczny, gdy słuchacze realizują własne tematy indywidualnie lub w grupach.

Udział w zajęciach pracowni jest odpłatny – 100 zł na miesiąc.

pracownia fotografii analogowej – poniedziałki, godz. 17.00

Pracownia jest miejscem, gdzie bardziej doświadczeni fotografowie mogą sobie przypomnieć tradycyjną technikę wykonywania zdjęć, a młodsi zyskują nowe narzędzie artystycznej wypowiedzi. W cyfrowym świecie fotografia srebrowa staje się coraz bardziej popularna. Wielu artystów uprawiających sztukę współczesną korzysta z tej techniki, a w trakcie tych zajęć poznasz jej tajniki.

Udział w zajęciach pracowni jest odpłatny – 100 zł na miesiąc.

pracownia fotograficzno-filmowa dla dorosłych – czwartki, godz. 10.15

Zajęcia mają na celu przybliżenie współczesnych i dawnych technik rejestracji i obróbki obrazu oraz nauczenie wyrażania swoich emocji za pomocą fotografii i filmu. Warsztaty mają charakter dwupłaszczyznowy – teoretyczny, podczas których prowadzący prezentuje zasady pracy z aparatem i kamerą oraz praktyczny, gdy słuchacze realizują własne tematy indywidualnie lub w zespole i wykładowy, na których uczestnicy poznają teorię i historię fotografii na przykładach artystów z historii fotografii oraz sztuki współczesnej.

Udział w zajęciach pracowni jest odpłatny – 100 zł na miesiąc.

Kontakt – specjalista ds. edukacji artystycznej w pracowni fotograficzno-filmowej Krzysztof Tomasik, tel. +48 515 089 686, e-mail: k.tomasik@bgsw.pl.

Pracownia rzeźby i ceramiki w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce przy ul. Zaruskiego 1a

rzeźba ceramiczna – unikat ceramiczny –  wtorki godz. 16.00-20.00

Zajęcia skierowane są do młodzieży i osób dorosłych, kandydatów do szkół i uczelni artystycznych, osób zainteresowanych sztuką niefiguratywną, rzeźbą ceramiczną czy sztuką użytkową. Tematyka warsztatów skoncentrowana jest wokół wytwarzania przedmiotów ceramicznych wpisujących się w termin unikatowej ceramiki artystycznej i rzeźby. Uczestnicy zajęć poza rozwijaniem umiejętności interpretacji podejmowanych tematów poprzez realizację koncepcji artystycznych mają okazję poznawać warsztat ceramiczny, m.in. metody ręcznego wytwarzania przedmiotów oraz możliwości ich zdobienia.

Udział w zajęciach pracowni jest odpłatny – 110 zł na miesiąc.

ceramika użytkowa – środy, godz. 16.00-20.00

Zajęcia skierowane są do młodzieży i osób dorosłych zainteresowanych wzornictwem i dziedzinami pokrewnymi jak architektura wnętrz itp., ceramiką unikatową i użytkową, działaniami manualnymi. Warsztaty ukierunkowane na świadome projektowanie obiektów ceramiki użytkowej oraz ich wykonywanie metodami ręcznego budowania, lub poprzez odlewanie do form gipsowych. Celem spotkań jest przybliżenie, a następne doskonalenie technik tworzenia obiektu oraz jego dekoracji, a przede wszystkim zwrócenie uwagi na drogę powstawania przedmiotu, począwszy od inspiracji po końcową formę dzięki realizacji zadań.

Udział w zajęciach pracowni jest odpłatny – 110 zł na miesiąc.

otwarta pracownia ceramiczna – czwartki godz. 16.00 – 20.00

Oferta skierowana jest do młodzieży i osób dorosłych, kandydatów do szkół i uczelni artystycznych, osób zainteresowanych działaniami manualnymi w dziedzinach artystycznych, eksperymentami w zakresie sztuki, gdzie doświadczenie jest ważniejsze niż efekt końcowy. Otwarta pracownia to formuła umożliwiająca korzystanie z pracowni przez osoby o różnym poziomie zaawansowania pracy z gliną, które chcą realizować prace o różnym charakterze albo łączące w sobie cechy z pogranicza sztuki i form utylitarnych. Jest to także propozycja dla osób korzystających z innych zajęć, ale potrzebujących więcej czasu na realizację prac.

Udział w zajęciach pracowni jest odpłatny – 110 zł na miesiąc.

Kontakt – specjalista ds. edukacji artystycznej w pracowni rzeźby i ceramiki Michał Żesławski, tel. +48 530 558 750, e-mail: m.zeslawski@bgsw.pl.

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.