Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Rozpoczyna się odmrażanie transportu. Pierwsze pociągi zawieszone na czas pandemii wracają na trasę

Rozpoczyna się odmrażanie transportu. Pierwsze pociągi zawieszone na czas pandemii wracają na trasę

Fot. Aleksander Olszak

Rozpoczęło się odmrażanie gospodarki po kilkutygodniowym zamknięciu. Z dnia na dzień coraz więcej ludzi wraca do pracy i korzysta z transportu zbiorowego. Aby ułatwić podróż przywrócone zostanie kursowanie niektórych pociągów, zawieszonych na okres największych obostrzeń w przemieszczaniu się.

 

Zmiana rozkładu wejdzie w życie 11 maja 2020 r.

 

Pociągi wracają na tory

Wraz z rozwojem sytuacji epidemiologicznej oraz wprowadzaniem ograniczeń w przemieszczaniu się liczba pasażerów w pociągach malała. W szczytowym okresie obowiązywania ograniczeń z niektórych składów korzystało nawet mniej niż 10 pasażerów. Teraz jednak, wraz z odmrażaniem gospodarki, oraz z powrotem pracowników do zakładów pracy liczba pasazerów rośnie. Dlatego, niektóre zawieszone dotąd składy, od poniedziałku 11 maja 2020 r. wyjadą ponownie na tory. 

Więcej pociągów pojedzie pomiędzy Trójmiastem a Tczewem i Malborkiem. I tak, przywrócona zostanie pierwotna trasa pociągu 55465 Tczew (07.46) – Gdańsk Wrzeszcz (8.18), który do tej pory kursował w skróconej relacji.  Dodatkowo na tory wyjadą następujące składy:

  • nr 55458 relacji Gdańsk Wrzeszcz (08:50) – Tczew (09:21);
  • nr 55417 relacji Tczew (11:41) – Gdynia Główna (12:28);
  • nr 55277 relacji Malbork (11:02) – Gdynia Główna (12:11);
  • nr 55268 relacji Gdynia Główna (18:57) – Malbork (19:59);

Szczegółowy rozkład pociągów mozna sprawdzić na Portalu Pasażera.