W spotkaniu uczestniczyli m.in. Cornelia Pieper, konsul Niemiec w Gdańsku oraz Łukasz Grzędzicki, dyrektor Kancelarii Sejmiku Województwa Pomorskiego oraz Beata Jaworowska zastępca dyrektora Departamentu Kultury UMWP.

Wizyta na Pomorzu

Jednym z punktów wizyty niemieckiej delegacji na Pomorzu był Bałtycki Festiwal Operowy w Sopocie, gdzie na scenie Opery Leśnej została wystawiona opera „Latający Holender” Richarda Wagnera. Podczas inauguracji festiwalu wiceambasador nawiązał do przedwojennej tradycji wystawiania dzieł operowych, dzięki którym Sopot był nazywany Bayreuth północy. Delegacja odwiedziła również Europejskie Centrum Solidarności, które jest wzorem dla powstającego w Halle Centrum Przyszłości Niemieckiej Jedności i Europejskiej Transformacji. Jednym z punktów wizyty było również spotkanie z przedstawicielami samorządu województwa pomorskiego.

Spotkanie u przewodniczącego Sejmiku

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego spotkał się Jan Kleinszmidt, przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego. Rozmowy dotyczyły aktualnych projektów polsko-niemieckich realizowanych przez samorząd województwa pomorskiego. Chodzi np. o udział niemieckich regionów Środkowa Frankonia i Saksonia Anhalt w Jarmarku św. Dominika w Gdańsku czy wzajemnym wizytom delegacji samorządów regionalnych.