Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2021/06/puck-sloborn.jpg kolaż zdjęć z szyldami sklepów po niemiecku

Puck planem filmowym dla popularnego serialu. Zdjęcia są też kręcone w Trójmieście

Fot. Facebok.com/miastopuckpl

Do połowy lipca na ulicach Pucka można zobaczyć szyldy i witryny z napisami w obcych językach oraz kamery i aktorów światowej sławy. Trwa produkcja drugiego sezonu niemiecko-duńskiego serialu „Sloborn”, do którego zdjęcia kręcone są właśnie w Pucku. Ekipę filmową można też spotkać na ulicach Trójmiasta.

Pierwszy sezon serialu odniósł duży sukces w Niemczech. Teraz w Pucku nagrywany jest drugi sezon.

Puck opustoszał w wyniku epidemii

„Sloborn” w reżyserii Christiana Alvarta to opowieść o mieszkańcach wyspy zlokalizowanej gdzieś na Morzu Północnym, na której wybucha epidemia śmiercionośnego wirusa – odmiany ptasiej grypy. Mieszkańcy noszą maseczki, poddawani są kwarantannie. Pomysł na serial, oraz jego pierwszy sezon powstał jednak jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa. Ulice Pucka przypadły do gustu twórcom filmu, którzy wykorzystują je jako scenerię opustoszałej z powodu zarazy wyspy.

– Bardzo się cieszymy, że Puck stał się serialowym tłem. Twórcy szukali nadmorskiego krajobrazu. Oprócz tego znaleźli u nas również przychylność władz miasta – podkreśla Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka.  I jak dodaje jest to również atrakcja dla mieszkańców. – W pierwszym sezonie serialu brali oni udział jako statyści. Mogą też obserwować ekipę filmową przy pracy. Ponadto z zysków, jakie otrzymało miasto za udostępnienie planu filmowego, zostanie sfinansowany latem koncert dla mieszkańców – dodaje Pruchniewska.

Poza Puckiem w serialu będzie można zobaczyć również m.in. Gdynię, plażę w Jelitkowie i Hel,

„Sloborn” po polsku?

Serial „Sloborn” cieszył się dużym uznaniem wśród niemieckojęzycznej widowni, więc twórcy postanowili rozszerzyć zasięg produkcji o widzów ze Stanów Zjednoczonych.

– Pucczanie mieszkający w Niemczech powiedzieli mi, że ten serial bardzo przypadł im do gustu. To, że jest kręcony w Pucku na pewno pozytywnie wpłynie na promocję miasta za granicą – mówi Hanna Pruchniewska.

Burmistrz Pucka zdradziła też ważny fakt dla polskiej widowni.

– Dowiedziałam się, że pierwszy sezon serialu będzie niebawem dostępny po Polsku. Nie mogę jednak zdradzić na jakiej to będzie platformie – opowiada gospodyni miasta.

Premiera drugiego sezonu serialu będzie w Niemczech w przyszłym roku. Natomiast zdjęcia do pierwszego sezonu wyemitowanego w ubiegłym roku powstawały w Pucku i okolicach jesienią 2019 r.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.