Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/10/online-meeting-5183791_1920.jpg Spotkanie online na ekranach laptopów

Przyszłość i sens życia. Spotkanie on-line w ramach cyklu Miasto 2050

Fot. Pixabay.com
14.10.2020
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
14.10.2020

Pandemia i izolacja społeczna sprawiła, że przemyślenia nad tym, co robimy są częstsze, a w codzienne życie wkradł się lęk o przyszłość. Ludzie coraz częściej zadają sobie pytania. Chodzi np. o znalezienie sensu życia w chaosie. Na wiele istotnych pytań postarają się odpowiedzieć psychologowie prof. Piotr Oleś z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i dr hab. Krystyna Adamska z Uniwersytetu Gdańskiego 16 października o godz. 19.00 na kanale YouTube.

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu Instytutu Kultury Miejskiej Miasto 2050 i jest częścią konferencji Psychologia – konsumpcja – jakość życia organizowanej przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Instytut Psychologii Uniwersytetu Śląskiego. Poprowadzi je Hanna Łozowska i będzie transmitowane na kanale YouTube IKM.

 

Życie przeniosło się do sieci

Spotkanie będzie próbą przyjrzenia się, w jaki sposób rzeczywistość, w której funkcjonujemy przyczynia się do zmian zachodzących w społecznej świadomości. Ten rok radykalnie przeniósł ludzi ze strefy realnej do przestrzeni wirtualnej. Bardziej niż kiedykolwiek przyniósł ogrom dezinformacji oraz nie tylko kryzys ekonomiczny, ale i psychologiczny. Do tego wszystkiego dochodzi katastrofa klimatyczna i widmo apokalipsy. Psychologowie postarają się odpowiedzieć na wiele nurtujących i ważnych pytań.  Oto kilka z nich. Co to znaczy być człowiekiem? Jaki wpływ na człowieka ma wciąż narastający zalew informacyjny, przepracowanie, strach przed utratą pracy? Czy szeroki dostęp do wszelkiego rodzaju dóbr konsumpcyjnych przy jednoczesnej wzrastającej świadomości o destrukcyjnym wpływie tych czynników na nas samych i na świat? Jak odnaleźć sens życia w tym chaosie?

– Rozpoczynamy drugi sezon z cyklem spotkań i wykładów Miasto 2050, który porusza tematy zmian klimatycznych, przyszłości miast i zmiany stylu życia współczesnego człowieka. Podczas pierwszego wydarzenia poruszymy bardzo trudny i jednocześnie kluczowy temat w kontekście funkcjonowania w społeczeństwie – sens życia człowieka przyszłości – mówi Paulina Cichosz z Instytutu Kultury Miejskiej.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.